Dodávky Samsung Galaxy S7 předčily očekávání

Dodávky Samsung Galaxy S7 jsou mnohem vyšší, než samotní analytici předpokládali. Problémem je, že se bohužel nejedná o prodejní čísla, ale jen o čísla produkce. To znamená vyprodukovali 10 miliónu Galaxy S7 a poslali je dále na prodej.  Jedná se o číslo za Březen, tedy za celý březen vyprodukovali a odeslali na 10 miliónů telefónu. […]

Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge

Dodávky Samsung Galaxy S7 jsou mnohem vyšší, než samotní analytici předpokládali. Problémem je, že se bohužel nejedná o prodejní čísla, ale jen o čísla produkce. To znamená vyprodukovali 10 miliónu Galaxy S7 a poslali je dále na prodej. 

Jedná se o číslo za Březen, tedy za celý březen vyprodukovali a odeslali na 10 miliónů telefónu. I přesto, že zisk firmy padá, tak to vypadá, že Samsung bude mít s novým telefonem úspěch. Poslední dva roky se žádná změna u Samsungu neodehrála, takže akcionáři nebyli vůbec nadšení.

Akcie, zisk a marketingová strategie

Akcie Samsungu po zveřejnění dnes rostly o 2,4% na 18 týdenní maximum. V posledních 3 měsících akcie Samsungu spíše klesaly a spadly až o 22%.

Samsung Akcie

Samsung Akcie

Zisk firmy Samsung v Lednu – Březnu byl v očekávání, že spadne o 16% na 4,51 miliard dolarů. To je nejnižší číslo za poslední šest kvartálů.

Nový Samsung Galaxy S 7 A S7 Edge dali do prodeje o měsíc dříve, něz tomu bylo u předchůdce. To je staví do výhodné pozice, protože Apple prozatím nemá žádné nové produkty. Jedná se tak o strategii Samsungu.