Vypnout reklamy

DxOMark: Xiaomi Mi 8 poráží Samsung Galaxy S9+

Xiaomi Mi 8

DxOMark je test, který porovnává kvalitu fotografií. Právě nový telefon Xiaomi Mi 8 se objevil v tomto testu s neuvěřitelným skórem 105 bodů v kategorií fotografií a 88 bodů v testu video nahrávání. Průměrné skóre je tedy 99, což je stejně jako Galaxy S9+.

DxOMark: Xiaomi Mi 8

DxOMark: Xiaomi Mi 8

Pokud tedy hledáte telefon s dobrým fotoaparátem, tak Xiaomi Mi 8 je ten správný. Telefon disponuje duálním fotoaparátem 12MPx se clonou f/1.8, optickým stabilizátorem obrazu a druhým senzorem s 12MPx f/2.4, který spíše zvládá 2x optický zoom a také podporuje dual pixel PDAF technologií.

Xiaomi Mi 8 zachycuje parádní fotografie v dobrým grafickým rozsahu a to včetně scén, které nejsou v příliš dobrém světle. Nabízí dobré vyvážení bílé barvy a automatické ostření je velmi rychlé. Zároveň je tady nízký šum ve všech podmínkách. Kamera má největší problém v opravdové tmě.

DxOMark: Xiaomi Mi 8

DxOMark: Xiaomi Mi 8

Co se týče videa, tak telefon nabízí opravdu super rychlé ostření, široké dynamické pole barev. Nicméně jak u fotek, tak i u videí, telefon ztrácí na detailech a také ostrosti, to je asi největší problém.

DxOMark: Xiaomi Mi 8

DxOMark: Xiaomi Mi 8