Emulátor Skyline ukončil svůj vývoj kvůli problémům s autorskými právy

Emulátor Skyline pro Android ukončil svůj vývoj kvůli problémům s autorskými právy spojeným s Lockpick_RCM. I přesto je stále legální ke stažení a tým Skyline pracuje na novém projektu. Přečtěte si více v našem článku.

Emulátor Skyline byl dlouho považován za jedničku v komunitě emulátorů pro Android. Bohužel však nedávno tým oznámil, že okamžitě ukončí aktualizace emulátoru Nintendo Switch pro Android. Důvodem byla překážka v podobě zablokování užitečného zatížení pro Nintendo Switch, Lockpick_RCM, které umožňuje uživatelům odvodit šifrovací klíče pro použití při práci se soubory pro Switch. To znamená, že tvořil jednu z klíčových součástí legálního vyřazování souborů her pro Switch pro použití v emulaci.

Společnost Nintendo však podala proti Lockpick_RCM oznámení o stažení DMCA, což znamená, že by získání vyhozených herních souborů mohlo být důvodem k právním důsledkům. Tým emulátoru Skyline proto okamžitě ukončil vývoj, aby se vyhnul právním problémům.

Je smutné, že projekt končí, ale tým Skyline potvrdil, že samotný emulátor Skyline je stále legálně ke stažení a že jej budou i nadále zpřístupňovat těm, kteří si jej budou chtít pořídit. Navíc někteří vedoucí pracovníci týmu Skyline naznačili, že pracují na novém projektu, který zaujme mnoho uživatelů Skyline.

Co je Skyline emulator?

Skyline emulator je emulátor pro Android, který umožňuje hrát hry určené pro jiné konzole, jako je například Nintendo Switch.

Proč tým Skyline ukončil vývoj emulátoru?

Tým Skyline ukončil vývoj emulátoru kvůli problémům s autorskými právy v souvislosti s Lockpick_RCM, užitečným zatížením pro Nintendo Switch.