Vypnout reklamy

Epic Games má velké plány pro obchod Google Play Store

V prosinci loňského roku se odehrál významný soudní spor mezi vývojářem hry Fortnite, společností Epic Games, a společností Google. Soudní porota federálního soudu USA rozhodla ve prospěch Epicu, když zjistila, že…

Epic Games má velké plány pro obchod Google Play Store

V prosinci loňského roku se odehrál významný soudní spor mezi vývojářem hry Fortnite, společností Epic Games, a společností Google. Soudní porota federálního soudu USA rozhodla ve prospěch Epicu, když zjistila, že Google nezákonně ovládal obchod Play Store a související platební služby. I když bylo rozhodnutí již vynesené, nevěděli jsme téměř nic o tom, jaké budou důsledky. Předtím bylo avizováno, že Epic nechtěl finanční odškodnění, ale zaměřoval se na reformy pro vývojáře. Nyní se však díky návrhu na soudní injunkci dozvídáme podrobnější pohled na plány společnosti Epic.

Soudní spor mezi Epic Games a Google byl z velké části zaměřen na monopolizaci trhu a nekalé praktiky Googlu v oblasti obchodování s aplikacemi a platebními službami. Epic usiloval o změny, které by přinesly spravedlivější podmínky pro vývojáře her a aplikací na platformě Android.

Dokumenty předložené soudnímu dvoru odhalují plány společnosti Epic na odstranění monopolu Google a poskytnutí větší volnosti vývojářům. Jedním z klíčových bodů je snaha o povolení alternativních platebních metod v obchodě Play Store, což by umožnilo vývojářům vyhnout se poplatkům, které by jinak museli platit Google.

Epic Games také plánuje implementovat systém pro správu aplikací mimo obchod Play Store, aby vývojáři mohli distribuovat své produkty i bez souhlasu Google. Tato opatření mají za cíl posílit pozici vývojářů v mobilním herním průmyslu a vyvážit síly mezi nimi a dominantními platformami.

**Zdroj: [Android Police](https://www.androidpolice.com/epic-won-case-against-google/)**

**FAQ:**

1. **Který soud rozhodl ve prospěch společnosti Epic Games ve sporu s Google?**
– US Federal Court jury

2. **Na jakém principu Epic Games staví své požadavky na reformu trhu s aplikacemi?**
– Na podpoře vývojářů a posilování jejich pozice v mobilním herním průmyslu.

3. **Jaký je hlavní cíl předložených reforem od společnosti Epic Games?**
– Otevření cesty pro alternativní platební metody a distribuci aplikací mimo obchod Play Store.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/epic-games-google-proposed-injunction-us-federal-court/