Vypnout reklamy

Vyhledejte aplikaci nebo hru níže

V EU si zavoláte za hubičku od 15. června 2017. Co na to CZ operátor?

V brzkém ránu 1. Února nastal historický okamžik co se týká roamingu v evropské unií. Startem 15. června 2017 budou všichni uživatelé mobilních telefonu ve všech 28 státech EU bez jakýchkoliv roaming poplatků.  Jedná se o naprosto úžasnou zprávu pro zákazníky. Budete moc na dovolené surfovat a volat jako
Roaming v EU končí

V brzkém ránu 1. Února nastal historický okamžik co se týká roamingu v evropské unií. Startem 15. června 2017 budou všichni uživatelé mobilních telefonu ve všech 28 státech EU bez jakýchkoliv roaming poplatků. 

Jedná se o naprosto úžasnou zprávu pro zákazníky. Budete moc na dovolené surfovat a volat jako doma. Žádné další poplatky. To podpoří cestování mezi jednotlivými zeměmi evropské unie.

Velkoobchodní ceny pro operátory

Místopředseda komise pro digitální jednotný trh Andrus Ansip dokázal ukončit roaming v EU. Od 15. června bude nastaven strop na 86 haléřů za minutu volání a 27 haléřů za textovou zprávu.

V ten samý den bude platit hranice 208,- Kč za GB dat a v průběhu pěti let se bude snižovat až na 67,- Kč. Minulý rok už také došlo ke snížení poplatků v rámci EU, ale mělo také dojít k úplnému zrušení roamingu, což se dnes stalo.

Český operátor T-Mobile se k tomu ihned vyjádřil a nebyl nadšený. Stěžoval si hlavně na stropy velkoobchodních cen, jelikož prý nedokáže pokrýt veškeré náklady vynaložené na toto voláni.

Jak se tedy k tomu všemu postaví naši operátoři, to ještě uvidíme.

Cena T-Mobile PL a T-Mobile CZ

T-Mobile PL tarify

T-Mobile PL tarify

Když se podíváme na tuzemskou cenu. Tak T-Mobile v polsku nabízí 10 GB dat a volání bez limitu za cca 419,- Kč .

Nejvyšší tarif, který stojí asi 553,- Kč (obdoba našeho neomezeného tarifu). Tak v Polsku je neomezeno dat, bez limitu volání a v roamingu máte 1GB DAT v ceně.

Teď se pojďme podívat na T-Mobile CZ: 

T-Mobile CZ tarify

T-Mobile CZ tarify

Neomezený tarif s voláním na všechna čísla s limitem dat 1,5GB za 749,- Kč (v polsku neomezeno dat, 1 GB dat v zahraničí, neomezené volání  a sms za 553,- Kč).

Za 549,- Kč u CZ operátora dostanete neomezeně do T-Mobile a ostatní čísla 120 minut, SMS neomezeně a datový limit 200 MB. (v polsku získáte za 419,- Kč za stejnou cenu 10 gb dat, volání, sms bez limitu).