Vypnout reklamy

V EU si zavoláte za hubičku od 15. června 2017. Co na to CZ operátor?

Vydáno dne: 1.2.2017

V brzkém ránu 1. Února nastal historický okamžik co se týká roamingu v evropské unií. Startem 15. června 2017 budou všichni uživatelé mobilních telefonu ve všech 28 státech EU bez jakýchkoliv roaming poplatků.  Jedná se o naprosto úžasnou zprávu pro zákazníky. Budete moc na dovolené surfovat a volat jako doma. Žádné další poplatky. To podpoří […]

V brzkém ránu 1. Února nastal historický okamžik co se týká roamingu v evropské unií. Startem 15. června 2017 budou všichni uživatelé mobilních telefonu ve všech 28 státech EU bez jakýchkoliv roaming poplatků. 

Jedná se o naprosto úžasnou zprávu pro zákazníky. Budete moc na dovolené surfovat a volat jako doma. Žádné další poplatky. To podpoří cestování mezi jednotlivými zeměmi evropské unie.

Velkoobchodní ceny pro operátory

Místopředseda komise pro digitální jednotný trh Andrus Ansip dokázal ukončit roaming v EU. Od 15. června bude nastaven strop na 86 haléřů za minutu volání a 27 haléřů za textovou zprávu.

V ten samý den bude platit hranice 208,- Kč za GB dat a v průběhu pěti let se bude snižovat až na 67,- Kč. Minulý rok už také došlo ke snížení poplatků v rámci EU, ale mělo také dojít k úplnému zrušení roamingu, což se dnes stalo.

Český operátor T-Mobile se k tomu ihned vyjádřil a nebyl nadšený. Stěžoval si hlavně na stropy velkoobchodních cen, jelikož prý nedokáže pokrýt veškeré náklady vynaložené na toto voláni.

Jak se tedy k tomu všemu postaví naši operátoři, to ještě uvidíme.

Cena T-Mobile PL a T-Mobile CZ

T-Mobile PL tarify

T-Mobile PL tarify

Když se podíváme na tuzemskou cenu. Tak T-Mobile v polsku nabízí 10 GB dat a volání bez limitu za cca 419,- Kč .

Nejvyšší tarif, který stojí asi 553,- Kč (obdoba našeho neomezeného tarifu). Tak v Polsku je neomezeno dat, bez limitu volání a v roamingu máte 1GB DAT v ceně.

Teď se pojďme podívat na T-Mobile CZ: 

T-Mobile CZ tarify

T-Mobile CZ tarify

Neomezený tarif s voláním na všechna čísla s limitem dat 1,5GB za 749,- Kč (v polsku neomezeno dat, 1 GB dat v zahraničí, neomezené volání  a sms za 553,- Kč).

Za 549,- Kč u CZ operátora dostanete neomezeně do T-Mobile a ostatní čísla 120 minut, SMS neomezeně a datový limit 200 MB. (v polsku získáte za 419,- Kč za stejnou cenu 10 gb dat, volání, sms bez limitu).

 

Další zajímavé příspěvky
Samsung ISOCELL Vizion 3D ToF senzor
Samsung ISOCELL Vizion

Samsung ISOCELL Vizion 3D ToF senzor k dispozici. U nového telefonu Galaxy S21 bude pravděpodobně nový ToF senzor od Samsungu.

Portál darujnotebook pro zajištění distanční výuky na školách
Darujnotebook

Portál darujnotebook pro zajíštění distanční výuky na školách. Je zde seznam škol, které IT techniku potřebují. Lze jim vybavení darovat Přečíst si více

Facebook a Instagram čelí žalobě kvůli špehování uživatelů
Instagram Reels

Instagram "chybou" používal kameru v telefonech iPhone a nyní tak Facebook čelí žalobě. Píše se v ní právě o této Přečíst si více

Xiaomi Mi 10T Pro a Mi 10T již zítra v prodeji
Xiaomi Mi 10T

Xiaomi Mi 10T je oficiálně představen, ale dorazí na český trh právě zítra a my sepisujeme to nejd;uležitější, co byste Přečíst si více

Tágy: