Vypnout reklamy

Vyhledejte aplikaci nebo hru níže

EU podpořila jednotnou nabíječku

USB-C bude standardem v EU od roku 2024. Už nikdy více jiné kabely. Stačí pouze USB-C a to pro všechny produkty, které vyjdou od roku 2024.

Evropský parlament a komise vyjednávala v červnu již o jednotné nabíječce a tedy přes USB-C. Toto by mělo začít s prodeji mobilních telefonu od roku 2024. Dnes Evropský parlament schválil v poměru 602 k 13. USB-C tak bude standardem pro všechny telefony, tablety a kamery prodané od roku 2024.

Pro notebooky pak bude tento konektor vyžadován od jara roku 2023. Tento nový zákon myslí i na další malé a středně velké zařízení, jako jsou sluchátka, přenosné reproduktory, video konzole, čtečky, klávesnice, navigační systémy a další.

Cílem je sníží e-odpad a udělat tak elektroniku více udržitelnou. Tohle se vztahuje také na nabíječky u dalších produktů, které se prodávají v EU. Podle EU má tak lidem tento zákon ušetřit 250 miliónů €. No ono záleží, jestli si to výrobci nenapočítají do cen výrobků nebo ještě lépe, zvýší se jim zisk. Teoreticky tak může být situace win-win, což je skvělé.