EU zkoumá, jak Meta řeší bezpečnost dětí na Facebooku a Instagramu

Společnost Meta je opět pod drobnohledem Evropské unie, tentokrát kvůli svým přístupům k ochraně dětí. Evropská unie v současné době zkoumá, zda sociální média, která společnost Meta provozuje, dostatečně chrání nezletilé…

EU zkoumá, jak Meta řeší bezpečnost dětí na Facebooku a Instagramu

Společnost Meta je opět pod drobnohledem Evropské unie, tentokrát kvůli svým přístupům k ochraně dětí. Evropská unie v současné době zkoumá, zda sociální média, která společnost Meta provozuje, dostatečně chrání nezletilé uživatele a nepřichází do styku s nevhodným obsahem.

Tato situace vyvolává obavy mezi zástupci ochránců práv dětí a zástupci evropských regulačních orgánů. Bezpečnost online prostředí pro děti přitom může být klíčovou prioritou v době, kdy se stále více dětí obrací k internetu jako zdroji informací a zábavy.

Společnost Meta se brání tím, že ve svých platformách již implementovala některá opatření k ochraně dětí, jako jsou například filtry pro nevhodný obsah a možnost oznámení nevhodného chování. Nicméně evropští regulátoři požadují další opatření, která by zajistila bezpečnost dětí online a zabránily přístupu k nebezpečným obsahům.

FAQ:
1. Jaká konkrétní opatření navrhla Evropská unie společnosti Meta k ochraně dětí?
2. Jak reaguje společnost Meta na obvinění z nedostatečné ochrany nezletilých uživatelů?
3. Jak mohou rodiče zajistit bezpečné online prostředí pro své děti?

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/eu-launches-probe-into-metas-handling-of-child-safety-on-facebook-and-instagram_id158413