Vypnout reklamy

Špičkový čip Exynos 9820 řady 9 představen

Nový čip Exynos 9820 byl oficiálně představen. Do naších schránek dorazila tisková zpráva, která hovoří o novém čipu. Máme pro vás technologické novinky,
Exynos 9

Nový čip Exynos 9820 byl oficiálně představen. Do naších schránek dorazila tisková zpráva, která hovoří o novém čipu. Máme pro vás technologické novinky, kterými je tento nový čip vybaven.

Čip Exynos 9820 je primárně zaměřen na umělou inteligenci, rozšířenou realitu a virtuální realitu. Krom toho nabízí jádro čtvrté generace a modem LTE Advanced Pro s rychlostí 2.0 Gb/s.

Čip je vybaven dedikovaným procesorem pro umělou inteligenci. Centrální procesorová jednotka čtvrté generace, silný modem LTE Advanced Pro a neurální procesorová jednotka (NPU). Díky tomu všemu dokáže telefon poskytovat uživateli inteligentní zážitky a případně si i sám regulovat využití energie.

Umělá inteligence (AI) s jednotkou NPU

Umělá inteligence se neustále rozšiřuje a je potřeba mít dostatek výkonu na tyto výpočty. Již tedy nestačí cloud (výpočty se dějí mimo PC), ale je potřeba mít přímo integrovaný procesor v čipu. Exynos 9820 tohle všechno dokáže nabídnout zároveň se silným procesorem čtvrté generace.

Akcelerátor AI provádí úkony sedmkrát rychleji, než jeho předchůdce. Veškeré výpočty tak mohou být prováděny přímo v zařízení a nemusí se nic odesílat na vzdálený server. To znamená lepší rychlost a ochranná osobních údajů, protože se nic nikam neodesílá a celou dobu jsou data ve vašem mobilu.

AI funguje pro rozpoznávání předmětů, poskytování důležitých informací pro nastavení rozšířené nebo virtuální reality.

Exynos 9

Exynos 9

Výkon až o 20% vyšší

Výkon nového čipu je o 20% vyšší než u předchůdce a o 40% lepší energetická účinnost. O 15% se zlepšuje výkon v multitaskingu, tedy kdy pracuje více jáder najednou. Tento čip tak umožňuje hrát ty nejnáročnější hry.

Modem LTE Advanced Pro je tak rychlý, že za 15 sekund dokážete stáhnout film s vysokým rozlišením FHD (3.7 GB) nebo hrát online hry s velkým počtem hráčů.

Dále podpora multiformátového kodeku MFC. Procesor zvládá kódovat a dekódovat videa v rozlišení 4K UHD při rychlosti 150FPS. Výroba nového čipu má začít ke konci roku 2018.

Zdroj: TZ