Vypnout reklamy

Nový procesor Exynos 9820 předčil očekávání. Super výkonný čip?

Mezitím, co stále čekáme na oficiální představení nového telefonu Samsung Galaxy Note 9, tak se nám na internetu postupně skládají nejrůznější testy, designy
Samsung firma

Mezitím, co stále čekáme na oficiální představení nového telefonu Samsung Galaxy Note 9, tak se nám na internetu postupně skládají nejrůznější testy, designy a další informace. Následně si tak můžeme dát ucelený pohled na věc.

Na Geekbench se objevil opět test pod modelovým označením SM-N960X, což má být odemknutá verze telefonu Samsung, který se prodává na oficiálních stránkách obchodu Samsung. V testu dosáhl neuvěřitelných 12 246 bodů v testu více jáder a 4089 v jednom jádru.

Nynější nejlepší výkon podává Galaxy S9+ s Exynos 9810 a skóre 8679 a 3372 respektive v této kategorií. Nicméně nový čip Exynos 9820 dosáhl takového výkonu, jako iPhone, což je neuvěřitelné na systému, který není primárně vytvořen pro daný telefon.

Exynos 9820 má přijít s Galaxy S10 nikoliv Note 9

Tento procesor však uvidíme také v Samsung Galaxy S10 a nikoliv v Note 9, což je celkem zvláštní a může se tak jednat o pouhý drb. Ještě k tomu v testu vidíme pouze 4 GB RAM a přeci jenom Note 9 má mít 6 GB RAM.

Může se tak jednat o pouhý prototyp, kdy si Samsung hraje s implementací a testuje tento 7nm čip. Skóre je však neuvěřitelné. Apple tento rok jako první dorazí se 7nm čipem a A12.

Zdroj