Nový čip Exynos bude mít neuronovou AI, podobně jako Apple A11

V letošních čipech jsou novinky, jako je umělá inteligence. Jedná se o rostoucí trend a tak stejně jako telefony bez rámečku, tak přicházejí další novinky v podobě inteligentních čipů. Inteligentní čip je ten, který dokáže sám řídit své úkoly a rozloží si je tak, jak je potřeba. Učí se
Galaxy Note8

V letošních čipech jsou novinky, jako je umělá inteligence. Jedná se o rostoucí trend a tak stejně jako telefony bez rámečku, tak přicházejí další novinky v podobě inteligentních čipů.

Inteligentní čip je ten, který dokáže sám řídit své úkoly a rozloží si je tak, jak je potřeba. Učí se z toho, co daný uživatel používá a následně je už připraven, jaký výkon v danou chvíli, hodinu podat. Jedná se třeba i o pomoc s vizuálním výpočtem Face ID u Apple nebo algoritmů u HDR +. Díky AI v čipu je tak všechno prováděno mnohem rychleji a lépe a to s ohledem na výdrž baterie.

Firma absolventů Tsinghua a Stanford University

Netřeba dodávat, že Samsung bude tento trend následovat se svým čipem Exynos, kde právě AI aplikuje. Samsung značně investoval do čínské společnosti DeePhiTech, kterou založili absolventi univerzit Tsinghua a Stanford University. Již mají řadu významných klientů jako je Amazon, MediaTek a teď i Samsung.

Specializace firmy

Firma se specializuje zájmena na vývoj algoritmů AI pro hluboké učení. Je pravděpodobné, že AI aplikuje Samsung právě do čipu Exynos 9810, který příjde zároveň se Samsung Galaxy S9. Je také možnost, že Galaxy S9 přijde s vlastním 3D snímačem. Společnost Qualcomm vyčlenila peníze pro vývoj technologie Snapdragon Neural Processing Engine.