Facebook odhaluje streamovací službu pro mobilní hry

Facebook odhaluje streamovací službu pro mobilní telefony. Hry si můžete zahrát okamžitě a nemusíte na nic čekat. Nemusíte hru instalovat.

Facebook spouští vlastní cloud herní službu, které nebude konkurovat Nvidia, Microsoftu a Google. Sociální síť se chce zaměřit hlavně na mobilní hraní namísto pro PC hráče.

Tato nová služba nabízí instantní hratelné hry. Stačí si jen vybrat svou hru, kterou najdete na fb.gg/play. Není potřeba žádné instalace nebo ovladače.

Dalším rozdílem je to, že tato cloud herní služba nabízí zájmena free-to-play hry. Do budoucna se však rozšíří i o placené hry. Většina z těchto free-to-play her budou mít uvnitř možnosti placení a tedy mikro transakce.

Tato služba je dostatečně rychlá a je k dispozici k vyzkoušení. Pokud nechcete používat vaší fotografií a jméno z facebooku, tak nemusíte a navolíte si své vlastní.

Facebook chce také hry představovat nikoliv fotografií nebo videí, ale rovnou demo verzí hry, takže si ji můžete zahrát a vyzkoušet a v budoucnu i koupit.

V roce 2021 by měla služba získat více akčních a dobrodružných her, ale již nyní je tady Asphalt 9: Legends nebo Dirt Bike Unchained.

Zdroj