Vypnout reklamy

Facebook reklamy dorazí i do WhatsApp

WhatsApp byla pro Facebook asi nejdražší akvizice v dějinách Facebooku a zároveň je absolutně zdarma. Je opravdu úplně zdarma jak nejvíce zdarma to jde, avšak míří zde reklamy. Oh, ve WhatsApp budou reklamy?! Právě spoluzakladatel Jan Koum a Brian Acton, který v květnu odešel z firmy právě kvůli neshodám s vedením Facebooku ohledně monetizace této […]

whatsapp

WhatsApp byla pro Facebook asi nejdražší akvizice v dějinách Facebooku a zároveň je absolutně zdarma. Je opravdu úplně zdarma jak nejvíce zdarma to jde, avšak míří zde reklamy. Oh, ve WhatsApp budou reklamy?!

Právě spoluzakladatel Jan Koum a Brian Acton, který v květnu odešel z firmy právě kvůli neshodám s vedením Facebooku ohledně monetizace této populární chat aplikace. Nová zpráva totiž říká, že Facebook má zálusk na reklamy ve statusech a představí je příští rok.

Společnost taktéž zamýšlí, aby firmy mohli kontaktovat zákazníky přímo prostřednictvím WhatsApp. Již existuje aplikace pro firmy WhatsApp Business. Podle společností tuto novou funkci testují společnosti Singapore Airlines, e-commerce, Wish a Uber.

Co se týče těch reklam, tak bude to na stejné bázi jako má Instagram s příběhy. Budete moci zveřejnit svůj status s textem, fotkami, videem, které se objeví po dobu 25 hodin. Mezi tímto se budou zobrazovat reklamy.

Zdroj