Vypnout reklamy

Facebook možná spustí video chat Android zařízení a konkurenci pro Google Home

fb_web

Spekuluje se o tom, že Facebook pracuje na novém chytrém zařízení Tato informace je tady už od minulého týdne, ale celá tato zpráva neměla jasný obraz toho o co se přesně bude jednat a kdy bude na trhu. Dnes se dostaly informace na povrch a hned jsou Facebook plány jasnější. Chce konkurovat Amazon Echo a Google Home.

Video chat od Facebooku

Nicméně Facebook již pracuje na zařízení, které dokáže dělat video chaty. Takové zařízení má být poháněno systémem Android. Nikdo nepředpokládá, že FB vymyslí svůj vlastní operační systém a jako největší pravděpodobnost je osazení Androidem, avšak co není může být.

Toto nové zařízení bude mít novinku jako je dotyková obrazovka, široko-úhlou kameru, mikrofóny, reproduktory. Vše má být poháněno umělou inteligencí na které pracuje Facebook.

Prototyp zařízení je již testován v laboratoři. Dotykový displej má mít mezi 13 a 15 palci diagonálně.

Google Home

Google Home

Funkce, která dokáže automaticky skenovat lidi okolo tohoto zařízení je také v testu.

Druhý produkt je chytrý reproduktor

Druhý produkt na kterém ve Facebooku pracují je přímá konkurence pro Google Home a Amazon Echo. Jedná se o chytrý reproduktor. Stejně jako zařízení pro video rozhovory bude taktéž chytrý reproduktor poháněn Androidem a chytrým asistentem od Facebooku.

Podle všeho bude stát tento chytrý reproduktor 100$, mezitím co video chat zařízení bude prodáváno za několik set dolarů.