Firma Essential zrušila výrobu dalšího telefonu

Je to první společnost, která vytvořila displej od okraje k okraji a také s výřezem. Nicméně prodeje se nedaří a peníze nejsou nazbyt. Společnost tak ukončila vývoj telefonu Essential Phone 2. Společnost se již zaměřuje na hledání kupce své společnosti, který dokáže firmu vymanit z problémů a disponuje velkou
Essential

Je to první společnost, která vytvořila displej od okraje k okraji a také s výřezem. Nicméně prodeje se nedaří a peníze nejsou nazbyt. Společnost tak ukončila vývoj telefonu Essential Phone 2. Společnost se již zaměřuje na hledání kupce své společnosti, který dokáže firmu vymanit z problémů a disponuje velkou hotovostí na disponování a investování.

Problémy s dotykem

Pro některé šokující zpráva, protože je to teprve rok, co společnost vydala první telefon Essential PH-1 a to 25. května 2017. Telefon byl k dispozici s ambiciózním keramicko-titanovým vzhledem a nejrychlejším čipem Snapdragon 835, nicméně trpěl na několik problémů, jako je třeba problémy s dotykem nebo fotoaparátem. Z toho důvodu se prodalo pouze 20 000 jednotek. 

Následné snížení ceny

Essential reagovala na tyto problémy snížením ceny na 500$, což je o 200$ nižší, než originální cena telefonu. Prodej telefonu se zvedl na 150 000, ale to je opravdu málo, protože Google prodal 3.9 miliónů telefonu v roce 2017 a to Pixel telefony od Googlu nejsou tak populární, jako ostatní telefony od Samsungu.

Pravděpodobně konec v odvětví mobilních telefonu

Pravděpodobně to znamená konec firmy jako takové a více se budou soustředit na chytré domácnosti, jako je třeba chytrý reproduktor. Byla tady také možnost vyrábět pouze herní telefony, ale v této situaci je šance minimální.

Smutné na tom je, že právě zakladatel firmy Essential je brán jako otec systému Android. Právě on se podílel na jeho vymyšlení a teď bohužel nemůže prodat dostatek svých telefonu s tímto systémem.