Chytré čipy v telefonech od známých společností. Ale co MediaTek?

Umělá inteligence je velmi dobrá technologie, která je již zabudována přímo v čipech moderních telefonu. Právě tyto čipy vykonávají operace, jako je třeba rozpoznávání objektu na fotce nebo optimalizace fotografie k tomu, aby bylo dosaženo, co nejlepšího výsledku. Jaké čipy to jsou? Tak třeba Apple A11 Bionic, HiSilicon Kirin 970, Qualcomm Snapdragon 845, Samsung Exynos 9810. Nejedná se pouze o […]

Umělá inteligence v telefonech

Umělá inteligence je velmi dobrá technologie, která je již zabudována přímo v čipech moderních telefonu. Právě tyto čipy vykonávají operace, jako je třeba rozpoznávání objektu na fotce nebo optimalizace fotografie k tomu, aby bylo dosaženo, co nejlepšího výsledku.

Jaké čipy to jsou?

Tak třeba Apple A11 Bionic, HiSilicon Kirin 970, Qualcomm Snapdragon 845, Samsung Exynos 9810. Nejedná se pouze o inteligentní čipy, ale zvládají toho mnohem více. Jsou jádrem celého mobilního telefonu.

Právě kombinace s umělou inteligenci pomohla těmto výrobcům růst a celkově trh s čipy roste, protože poptávka po nich je opravdu velká.

Nicméně je tady jeden výrobce, který se takové slávě nemůže těšit a z tohoto trendu nedokáže těžit firma MediaTek, jelikož tak trošku zaspala dobu a ztrácí tak podíl na trhu již pátý kvartál za sebou. Společnost vypustila do světa první inteligentní čip Helio P60 a to počátkem roku.

Ještě do konce roku očekáváme nový Apple A12 čip s iPhone 9, Qualcomm Snapdragon 855 a Kirin 980. Všechny tři čipy budou poháněné na 7nm architektuře, což bude další pomoct pro lepší výpočty a celkově umělou inteligenci.

Následně se dočkáme čipů v tabletech a chytrých reproduktorech. Dočkáme se toho, že recepty už nebudeme hledat na internetu, za nás je vyhledá někdo jiný.