Vypnout reklamy

Focení bez drahého příslušenství

Vydáno dne: 8.1.2021

Huawei Mate 40 Pro je pro mladé jako dělaný. Mobilní telefon disponuje spousty funkcemi, které udělají i z amatéra naprostého profesionála.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Doba, kdy jste potřebovali telefon a fotoaparát je pryč. Nynější mobilní telefony v některých ohledech dokážou překonat klasickou zrcadlovku a navíc s automatickými filtry a úpravami je to pro mladé opravdu lahůdka.

Vypadá to, že do budoucna budou zrcadlovky zájmena pro profesionály, kteří si chtějí s fotografií opravdu vyhrát. Pro ty ostatní jsou tady telefony s kvalitní čočkou.

Je tomu tak například u telefonu Mate 40 Pro, který v testech DxOMark dosahuje obrovského výkonu. Má modul Ultra Wide Cine Camera a skládá se z 20MPx senzoru.

Stabilizace obrazu OIS, EIS

Stabilizace obrazu je zase u Mate 40 Pro opravdu dokonalé. 50MPx fotoaparát na zadní straně je vybaven elektronickou stabilizací, tak teleobjektiv 12MPx využívá OIS. I v případě, že s telefonem budete chodit, tak bude video stabilní a tedy nebude se vůbec houpat nebo trhat, jak je tomu u nahrávání bez těchto technologií.

Díky tomu můžete natáčet bez jakéhokoliv příslušenství. Stačí popadnout telefon.

HDR, PDAF

Díky funkci HDR nevadí fotoaparátu ani proti světlo. S technologií si dokáže poradit a ve výsledku se pak dočkáte plných detailů. K dispozici je video Dary Rollins, která využila telefon pro natáčení.

Telefon nabízí i fázové ostření PDAF, které funguje i v případě dynamickyćh scén.

Slow motion je lahůdkou, kterou s telefonem dosáhnete. Mate 40 Pro zvládá natočit zpomalený film i v režimu selfie kamery a to při 240fps.

Buroň Tomáš