Francouzské okno do novostavby i na chalupu

Takzvané francouzské okno je známé už několik staletí. Za tu dobu prošlo pochopitelně vývojem a dnes ho můžete mít v mnoha různých podobách.

Takzvané francouzské okno je známé už několik staletí. Za tu dobu prošlo pochopitelně vývojem a dnes ho můžete mít v mnoha různých podobách.

Francouzské okno do novostavby i na chalupu

Už vás někdy napadlo, kdy se začalo na domech objevovat takzvané francouzské okno? Je až neuvěřitelné, že tomu tak bylo už v sedmnáctém století, kdy bylo součástí renesančního architektonického slohu. Mělo v podstatě dva úkoly. Kromě toho, že to byl vkusný prvek, jeho další funkcí bylo umožnění vnikání co největšího množství světla do místností (v dnešní době případně signálu internetu).

  • Francouzské okno získávalo stále více na oblibě, a proto se celkem rychle zakomponovalo také do americké a přísné anglické architektury.

V současné době má francouzské okno celou řadu podob. Bývá například členěno podle způsobu otevírání. Pak se rozděluje na otočné nebo posuvné. Počet křídel může být také různý. Kromě jednokřídlých nebo dvoukřídlých není pro šikovného řemeslníka problém vyrobit i vícekřídlá okna.

Francouzské okno je třeba doplnit vhodnými prvky

Francouzská okna jsou stále více oblíbená i z toho důvodu, že je lze sladit prakticky s každým stylem budovy. Můžete si je dopřát tedy u moderních novostaveb i u rustikálních staveb. S financováním nebude jistě žádný problém. U novostavby vám náklady pokryje hypotéka, kterou si s největší pravděpodobností vezmete na pořízení svého nového domova. Jestliže se jedná jen o rekonstrukci stávajícího bydlení, pak vše spraví vhodná půjčka.

  • Stavbou francouzského okna ale vše zdaleka ještě nekončí.
  • Je zapotřebí vybrat vhodné doplňky, které by tento vkusný architektonický prvek vhodným způsobem zvýraznily a dodaly mu patřičný šmrnc.

Ideálním řešením jsou například voálové záclony, které se vyrábějí v mnoha barevných provedeních a vybrat si tedy můžete přesně to pravé doslova na míru každému interiéru. Domov tvoří detaily a na každém z nich záleží, jaký bude finální výsledek. Investice do svého bydlení se tedy rozhodně vyplatí.

  • Výsledkem bude vaše spokojenost a pohoda.
  • A to přeci stojí za to.