Samsung je už unavený z lidí, kteří zkoumají Note 9 kvůli tomu, kde je karbon

Už před vydáním bylo chlazení telefonu Note 9 docela horké téma a to ještě předtím, než byl oficiálně představen. Avšak při velké události zaznělo slovíčko, že telefon má vodní chlazení s karbonem. To přilákalo veškerou pozornost lidí. Ve chvíli, kdy telefon dorazil svým zákazníkům a novinářům, tak ho začali rozdělávat, zkoumat jakoby to byla věda. […]

Samsung Galaxy Note 9 a chladící systém

Už před vydáním bylo chlazení telefonu Note 9 docela horké téma a to ještě předtím, než byl oficiálně představen. Avšak při velké události zaznělo slovíčko, že telefon má vodní chlazení s karbonem. To přilákalo veškerou pozornost lidí. Ve chvíli, kdy telefon dorazil svým zákazníkům a novinářům, tak ho začali rozdělávat, zkoumat jakoby to byla věda. Voda zde sice byla, ale karbon žádný (tedy podle všech těchto „inženýrů“).

No dobře. Samsung už má docela plné zuby všech těch, kdo stále hádají a dohadují se. V příspěvku na své stránce vysvětluje chladící systém Note 9 pomoci vizuálu a v jednoduché řeči.

Chladící systém Note 9

Chladící systém Note 9

Voda proudí v okolí telefonu a vrací se zpět ochlazená

Je zde právě potvrzena ta vodní část systému, kdy teplo opouští procesor a cestuje přes různé porézní výplně v měděných cestičkách kolem telefonu a na druhém konci se voda opět vrátí zpět. Tedy poté, co se cestou ochladila.

Karbon je přímo na procesoru

Právě karbon přichází na řadu ve chvíli, kde je TIM (Thermal Interface Material), který je přímo na daném procesoru. Právě díky tomu se teplo mnohem efektivněji dostává tam kde má. Samsung říká, že právě karbonová vlákna TIM jsou devětkrát vodivější, než silikon, právě proto je zde použit tento materiál.

Právě díky velikosti procesoru a tenké karbonové vrstvy (zájmena v mikronech) je docela lehké tuto část přehlédnout. Nicméně Samsung je teď rád, že mohl celou situaci vysvětlit a hlavně všechno uzavřít.

Dodal, že karbon zde je a je zde i voda. Nejedná se tedy o žádný marketingový trik.

Zdroj