Samsung Galaxy S8 má nejlepší displej podle testu DisplayMate

Samsung je také známý tím, že dokáže do svých telefonu a TV protlačit velmi kvalitní LCD displeje ze své výrobní skupiny Samsung Display. Displeje dokážou zobrazit opravdu ostré fotografie a spoustu barev. Ale Galaxy S8 vše posunulo na další úroveň. Firma, která se specializuje na testování LCD displejů se tentokrát rozhodla provést test na Galaxy S8. […]

Samsung Galaxy S8 displej zobrazení

Samsung je také známý tím, že dokáže do svých telefonu a TV protlačit velmi kvalitní LCD displeje ze své výrobní skupiny Samsung Display. Displeje dokážou zobrazit opravdu ostré fotografie a spoustu barev. Ale Galaxy S8 vše posunulo na další úroveň. Firma, která se specializuje na testování LCD displejů se tentokrát rozhodla provést test na Galaxy S8. Jedná se o test barev a kalibrace. Displej Galaxy S8 získal nejvyšší možnou známku a tou je A+.

Není pochyb o tom, že Samsung bude mít skvělý displej a to už díky „infinity display„. Jas dokáže mít až 1020 nitů (candela na metr čtvereční). Což se řadí mezi displeje, které disponují obrovským Jasem v historií testování firmou DisplayMate.

Přesnost barev

Přesnost barev

Galaxy S8 taktéž dokáže zvládat HDR (high dynamic range imaging – vysoce dynamický rozsah) vcelku dobře a je to první telefon, který obdržel certifikaci UHD (ultra vysoké rozlišení 4K, 8K) Aliance for Mobile HDR Premium video playback. To znamená, že Galaxy S8 dokáže reprodukovat video ve stejné barevné škále jako některé HDR TV, které se dostaly na trh v roce 2016.

Pokud vás zajímá více, tak můžete pokračovat do detailně zpracované zprávy na stránce displaymate.com (anglický jazyk)