Samsung Galaxy S9 s vylepšeným iris skenerem a rozpoznáváním obličeje

Samsung může příští rok přijít s vylepšeným systémem biometrické autentizace. Podle zprávy ETNews tento technologický gigant pracuje na vylepšení pro iris a rozpoznávání obličeje, který bude reagovat mnohem rychleji. Korejská média taktéž informují, že další řada Galaxy S má přijít s 8MPx senzorem pro přední fotoaparát, což je stejné, jako u S8 a S8+. Nicméně […]

Samsung Galaxy S9 - spekulace

Samsung může příští rok přijít s vylepšeným systémem biometrické autentizace. Podle zprávy ETNews tento technologický gigant pracuje na vylepšení pro iris a rozpoznávání obličeje, který bude reagovat mnohem rychleji.

Korejská média taktéž informují, že další řada Galaxy S má přijít s 8MPx senzorem pro přední fotoaparát, což je stejné, jako u S8 a S8+. Nicméně neznámý zdroj dodává, že bude mít nové softwarové funkce, což podle něho vylepší rychlost snímání i kvalitu.

Rozpoznávání obličeje tu už bylo v roce 2011

Rozpoznávaní obličeje je dostupná funkce systému Android od roku 2011 a premiéru tak měl ve verzi Ice Cream Sandwich. Technologie se nazývala „Face Unlock“.

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9

Později však byla tato možnost ukončena a to z důvodu lehkého napadnutí. Nicméně Samsung se rozhodl umístit takovou funkci do svého vlajkového telefonu, kde má být podle všeho autentizace mnohem rychlejší. Obelstít takové zabezpečení na Galaxy S8 lze docela snadno, jen potřebujete daný subjekt mít na fotce v opravdu vysokém rozlišení.

Na druhé straně mají zápory na nynější systém iris, což je skenování oční rohovky. Ta se používá v nynějších mobilních telefonech, ale rychlost takového ověření není dostatečně rychlá.

iPhone X má FaceID

Samsung Galaxy S9 - spekulace

Samsung Galaxy S9 – spekulace

Samsung však není jediný, kdo přijde s takovou technologií, protože iPhone X má nový FaceID, což je systém, který vytvoří 3D sken uživatelského obličeje ještě předtím, než bude mít povolený přístup.