Vypnout reklamy

Samsung očekává, že první skládací telefon, Galaxy X, bude mít v roce 2018

Samsung Galaxy X

Samsung Galaxy X je opravdu reálný mobilní telefon, který se vyrábí. Nejedná se tedy o žádnou fámu. Hlavní otázkou je spíše to, kdy takový telefon od společnosti Samsung bude na trhu. Samsung je jedná z prvních firem, která vyrobila telefon se zahnutým displejem zároveň s LG. Nicméně Galaxy Round byl dostupný jen v několika státech.

Samsung však není jediný, kdo pracuje na skládaném telefonu. Spousta jiných značek pracuje na takovém mobilním telefonu a to včetně Apple a LG. Avšak právě fanoušci Samsungu budou mít možnost jako první držet tento telefon v ruce.

Samsung prezident Ko Dong-jin v záři řekl, že první skládaný telefon chce společnost pustit na trh v roce 2018. Výrobcem displeje bude samozřejmě Samsung Display, který už má za sebou výrobu těchto panelů se zakřivením 1,0R. Což znamená, že může být složen jako papír.

Apple vs Samsung

Podle veškerých informací je tady názor, že Samsung bude používat plastové materiály pro výrobu skládacího displeje. Další důvod, proč Samsung na skládaném telefonu tolik naléhá je to, že společnost LG chce pomoct firmě Apple, aby měl první skládací telefon.

Společnost Apple nedávno podala patent na skládací iPhone v USA a LG Display bude firma, která tyto displeje bude Applu prodávat. V současné době LG Display plánuje zakřivení 2,5R v roce 2018 a 1,0R v roce 2019.