Google možná pracuje na vlastních brýlích pro alternativní realitu

V dnešní době se alternativní realita čím dál tím více tlačí do světa. Původní hit s virtuální realitou, virtuálními brýlemi, kde vám byl přímo před očima promítán obraz, tak jde do ústraní. Dnes se objevují první informace o nových brýlích, které dokážou vytvářet objekty přímo v realitě, ale nebudou to hmotné objekty, ale pouze virtuální. […]

Google AR, Microsoft Hololense

V dnešní době se alternativní realita čím dál tím více tlačí do světa. Původní hit s virtuální realitou, virtuálními brýlemi, kde vám byl přímo před očima promítán obraz, tak jde do ústraní. Dnes se objevují první informace o nových brýlích, které dokážou vytvářet objekty přímo v realitě, ale nebudou to hmotné objekty, ale pouze virtuální.

Alternativní realitu využívá prozatím málo společností a hardwaru. Nabízí to třeba Microsoft s Holo Lens nebo Magi Leap One.

Nicméně tohle všechno se může změnit, protože podle všeho Google pracuje na svém vlastním zařízení. Podle všeho bude postaveno na čipu Qualcomm a dokáže zobrazovat vše v rozlišení 2560 x 1440px, 1080p nahrávání, 3D a podpora OpenGL ES 3.2 a Vulkan API.

Nicméně jak historie napovídá, nemusí se vše dostat do zdárného konce. Příkladem jsou ambiciózní Google brýle. Do budoucna uvidíme mnohem větší konkurenci, což je jen a jen dobře. Za zmínku právě stojí i to, že Microsoft pracuje na HoloLens, který má vyjít příští rok. Nicméně HoloLens se již prodává, ale někde okolo 3000$. Windows 10 je na tuto realitu připraven a dočkat se nové komerční verze HoloLens V3 se dočkáme právě v roce 2019.