Google a Samsung chystají funkci odemykání telefonu pomocí chytrých hodinek

Nová funkce Watch Unlock umožní uživatelům odemknout telefon pomocí chytrých hodinek. Společnost Google se rozhodla, že zařadí tuto funkcionalitu i do svých hodinek Pixel Watch a do budoucna i do Samsung...
Google a Samsung chystají funkci odemykání telefonu pomocí chytrých hodinek

Nová funkce Watch Unlock umožní uživatelům odemknout telefon pomocí chytrých hodinek. Společnost Google se rozhodla, že zařadí tuto funkcionalitu i do svých hodinek Pixel Watch a do budoucna i do Samsung Galaxy Watch.

Watch Unlock umožňuje uživateli odemknout svůj telefon prostřednictvím chytrých hodinek, což znamená, že není potřeba zadávat PIN nebo používat otisk prstu na telefonu. Systém funguje tak, že na hodinky je přenesen signál, který sděluje telefonu, že je v dosahu a může být odemčen. Tato funkce je velmi pohodlná a umožňuje uživatelům rychle získat přístup ke svým telefonům.

Jednou z požadovaných podmínek pro použití Watch Unlock je kompatibilita telefonu s touto funkcí. Tedy musí jít o telefon značky Google nebo Samsung. Jelikož se Watch Unlock stává stále populárnější funkcí, lze očekávat, že v budoucnu bude podporován i na jiných telefonech.

Další důležitou podmínkou je samozřejmě vlastnictví chytrých hodinek. Pokud uživatel nemá chytré hodinky kompatibilní se systémem Watch Unlock, nebude tato funkcionalita přístupná. Je však možné, že se v budoucnu objeví další hodinky, které budou tuto funkci podporovat.

Watch Unlock je dalším krokem společnosti Google k tomu, aby vytvořila co nejlepší ekosystém pro své zařízení s operačním systémem Android. Tato funkce zaručuje bezpečnost odemykání telefonu a zároveň poskytuje uživatelům pohodlné a jednoduché řešení.

FAQ:

– Jak funguje Watch Unlock?

Watch Unlock umožňuje odemknout telefon pomocí chytrých hodinek. Signál je přenesen z hodinek na telefon, čímž je telefon odemčen.

– Které hodinky podporují Watch Unlock?

Watch Unlock je zatím podporován pouze na hodinkách Pixel Watch od Googlu a v budoucnu by se měl objevit i na hodinkách Samsung Galaxy Watch.

– Jaké jsou požadavky pro použití Watch Unlock?

Telefon musí být kompatibilní s touto funkcí a uživatel musí mít kompatibilní chytré hodinky.

– Jaký je hlavní výhoda Watch Unlock?

Watch Unlock nabízí rychlé a pohodlné odemykání telefonu bez nutnosti zadávání PINu nebo použití otisku prstu.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/watch-unlock-could-be-coming-to-the-galaxy-watch/