Google Asistent bude umět mluvit dalšími jazyky a to i česky!

Na včerejší Google I/O konferenci se objevila informace, že  Asistent obdrží další jazyky. Tím pádem Google Asistent nebude umět pouze anglicky, což ocení hlavně lidé v České republice, kde nebudeme muset mluvit na Google anglicky. Čeština do Google Asistent bude zabudovaná do konce roku 2018. Krom nových jazyků bude komunikace s Asistentem jednodušší. Jedná se […]

Asistent Google

Na včerejší Google I/O konferenci se objevila informace, že  Asistent obdrží další jazyky. Tím pádem Google Asistent nebude umět pouze anglicky, což ocení hlavně lidé v České republice, kde nebudeme muset mluvit na Google anglicky. Čeština do Google Asistent bude zabudovaná do konce roku 2018.

Krom nových jazyků bude komunikace s Asistentem jednodušší. Jedná se o pokračující konverzaci. To znamená, že nebudete muset pokaždé, když dostanete odpověď, začínat „Hey Google“ nebo „Ok Google“. Bude stačit dále pokračovat s příkazy, které potřebujete, takže vlastně s Asistentem budete mluvit, jako s normálním člověkem.

Následně asistent na základě požadavků bude odpovídat na jednotlivé příkazy a vykonávat je v pořadí.

Asistent vám nabídne bohaté informace, které najde a třeba v případě celebrity vám nabídne přímo kartu s detaily o osobě. Přes asistenta budete moci ovládat i chytrý termostat v domě a to velmi jednoduše.

Nový Google Asistent se dostane na mobilní telefony toto léto.

Google Asistent v Českém jazyce

Google Asistent v Českém jazyce

Plnohodnotná sekretářka

V budoucnosti si budete moci přes Asistenta objednat do salónu ke kadeřnici nebo restaurace a to nikoliv přes rezervační systém, ale Google Asistent za vás zavolá do společnosti a bude mluvit s někým, kdo rezervaci vykoná. Google Asistent se tak promění v plnohodnotnou sekretářku. Tato funkce se bude testovat toto léto.

To vše díky nové technologií, která se nazývá Google Duplex. Právě díky tomu Google Asistent porozumí složitějším větám, rychlé řeči a dokáže přirozeně odpovídat v telefonní konverzaci.

Aplikaci stáhnete níže