Vypnout reklamy

Nový test ukazuje, že Google Asistent je nejchytřejší virtuální asistent

Asistent Google

V testu proběhlo 4952 otázek, na které všichni virtuální asistenti odpovídali. Každá odpověď byla rozdělena do 1 z 5 kategorií. Teď záleží, jak asistent odpověděl, odkud bral informace, přišla informace z Wikipedie, nezvládl Asistent porozumět otázce, porozuměl otázce a odpověděl špatně.

V testu byli virtuální asistenti Alexa, Microsoft Cortana, Google Asistant, Siri, Google Asistent na Google Home. Všichni tito zvládli požadavky na nastavení budíků, rozdělení kytic, získat rezervaci na večeři.

Kdo nedokázal odpovědět na otázky?

Nicméně z těchto asistentů vyšel vítěz Google Asistent na telefon. Právě tento asistent odpověděl na otázku odpovědí „Promiňte, ale nevím co to znamená“, méně krát, než jeho konkurenti. Tento asistent taktéž měl vysoký podíl na správných odpovědí. Následoval ho Google Asistent na Google Home, Alexa a až poté Siri.

Správné odpovědi

Správné odpovědi

Správné odpovědi

Oproti roku 2018 si Cortana polepšila ve správných odpovědí z 86% na 92.1%. Google Asistent minulý rok nebyl součásti studie. Nicméně Alexa trošku zhloupla. Alexa odpověděla minulý rok špatně na 1% otázek, ale tento rok to bylo 3% a Siri minulý rok taktéž 3%, ale tento rok něco přes 3%.

Špatné odpovědi

Špatné odpovědi

Zdroj třetí strany

Google Asistent zase z větší části odkazoval na zdroje třetí strany. Tak se stalo přes polovinu odpovědí. Alexa jen pár informací měl ze třetí strany a Cortana ještě méně. Siri využila třetí stranu okolo 20%, což je velký meziroční vzestup. Alexa na otázku odpovídala vtipem a následovala Siri.

Odpovědi, které byly brány jako vtip

Odpovědi, které byly brány jako vtip

Siri se rychle propadá

Výsledek je docela jasný. Siri velmi rychle ztrácí půdu pod nohami a Alexa taktéžCortana je zase na druhou stranu docela podceňovaná.

Vítězem je Google Asistant

Google Asistent je nejchytřejší virtuální asistent.