Google Authenticator přidává funkci zálohování do cloudu

Google Authenticator konečně přidal funkci zálohování do cloudu! Neztratíte své kódy 2FA při ztrátě nebo odinstalování aplikace. Ačkoli stále může běžet jen na jednom zařízení, uživatelé se mohou těšit na větší bezpečnost a pohodlí. Čtěte více v našem článku!

Po mnoho let uživatelé Google Authenticatoru žádali o možnost zálohování dvoufaktorových ověřovacích kódů do cloudu. A konečně se to stalo! Google přidal tuto funkci do nejnovější verze aplikace pro systémy Android a iOS. Zálohování do cloudu znamená, že i když ztratíte přístup k zařízení, na kterém je aplikace nainstalována, neztratíte všechny své kódy 2FA. Stačí aplikaci nainstalovat na novém zařízení a všechny kódy získáte zpět.

I když Google Authenticator stále nemůže běžet na více zařízeních najednou, uživatelé se mohou těšit na větší bezpečnost a pohodlí. Navíc mohou pokračovat v používání aplikace, na kterou jsou zvyklí. Stačí si však pamatovat, aby měli pro svůj účet Google jinou metodu dvoufaktorové autentizace.

Jak funguje zálohování do cloudu v Google Authenticatoru?

Aplikace zálohuje dvoufaktorové ověřovací kódy do vašeho účtu Google, takže když ztratíte přístup k aplikaci, můžete si kódy obnovit na novém zařízení.

Může Google Authenticator běžet na více zařízeních?

Ne, Google Authenticator stále může běžet pouze na jednom zařízení.

Jakou má Google Authenticator konkurenci?

Alternativy jako Authy umožňují zálohovat a synchronizovat kódy na více zařízeních.