Vypnout reklamy

Google Chrome – od úsporného prohlížeče k datovému žroutovi

Google Chrome je pravděpodobně prohlížeč, který používá každý. Když byl v roce 2008 spuštěn, byl oslavován jako supermalý program šetřící zdroje, který neměl ani všechny funkce, ale to se od té…

Google Chrome – od úsporného prohlížeče k datovému žroutovi

Google Chrome je pravděpodobně prohlížeč, který používá každý. Když byl v roce 2008 spuštěn, byl oslavován jako supermalý program šetřící zdroje, který neměl ani všechny funkce, ale to se od té doby změnilo. Po své dlouhé a klikaté cestě k ovládnutí trhu získal prohlížeč další funkce, zvětšil se a je nyní znám jako absolutní požerák zdrojů a sběrač dat.

Je to velký rozpor oproti svému původnímu zaměření na rychlost a úsporu zdrojů. Nyní Chrome běží pomaleji a spotřebovává více paměti než jiné prohlížeče. Jeho velká velikost a množství funkcí se staly jeho slabinou. Abychom nebyli nespravedliví, musíme také zmínit, že Chrome nabízí vysokou stabilitu a bezpečnost.

Dalším problémem s Chrome je jeho tendence sbírat data o uživatelích. Chrome je známý svou nadměrnou sběrnou dat, která se používají k personalizaci reklam. To vyvolává obavy o soukromí uživatelů a může být považováno za porušení soukromí. Mnoho uživatelů, kteří se obávají o své soukromí, hledá alternativní prohlížeče, které nabízejí lepší ochranu osobních údajů.

Existuje několik výborných alternativních prohlížečů, které lze použít místo Chrome. Firefox je jedním z nejpoužívanějších prohlížečů po Chrome a nabízí dobrý balíček funkcí a velmi dobrou ochranu soukromí. Další možností je prohlížeč Brave, který je zaměřen na ochranu soukromí a blokování reklam. Opera je další alternativou, která nabízí rychlost a funkce přizpůsobení.

FAQ:
1. Proč je Google Chrome nejpoužívanějším prohlížečem?
– Google Chrome se stal nejpoužívanějším prohlížečem díky své rychlosti a pohodlnosti používání. Mnoho uživatelů také preferuje jeho synchronizaci s dalšími Google službami.

2. Jaký je největší problém s Chrome?
– Největším problémem s Chrome je jeho nadměrné spotřebovávání zdrojů a sběr dat o uživatelích.

3. Existují nějaké alternativní prohlížeče s lepší ochranou soukromí?
– Ano, existuje několik alternativních prohlížečů, které nabízejí lepší ochranu soukromí, například Firefox, Brave a Opera.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-chrome-releases-guide/