Vypnout reklamy

Google Chrome připraven pro éru Arm na Windows

Apple se nedávno rozhodl přejít na rychlé a energeticky účinné procesory Arm ve svých Mac strojích, což znamená velký skok vpřed pro tento trh. Na straně Windows PC však situace vypadá…

Google Chrome připraven pro éru Arm na Windows

Apple se nedávno rozhodl přejít na rychlé a energeticky účinné procesory Arm ve svých Mac strojích, což znamená velký skok vpřed pro tento trh. Na straně Windows PC však situace vypadá poněkud jinak. Existují sice některé notebooky s procesory Snapdragon, ale zatím jsou spíše okrajové. Před nedávnem očekávaným uvedením Snapdragon X Elite pro Windows, Google oznámil, že konečně uvádí Arm-optimalizovanou verzi Chrome pro Windows. To by mohlo konečně naklonit váhy ve prospěch Windows strojů poháněných procesory Arm.

Arm-architektura nabízí výhody v podobě rychlosti a energetické efektivity, což je něco, co mnoho uživatelů ocení. S novou verzí Chrome pro Windows optimalizovanou pro Arm by mohlo dojít k zlepšení celkového výkonu a efektivity těchto zařízení.

Společnost Google si je vědoma rostoucího zájmu o procesory Arm a snaží se přizpůsobit své produkty tomuto trendu. Arm-optimální verze Chrome by mohla být jen začátek a můžeme očekávat podobné kroky i od dalších softwarových gigantů.

FAQ:

1. Proč je Arm-architektura tak atraktivní pro uživatele?
– Arm nabízí rychlejší a energeticky úspornější provoz než tradiční architektury, což se projevuje ve zlepšeném výkonu a delší výdrži baterie.

2. Jaké jsou hlavní výhody používání procesorů Arm ve Windows strojích?
– Arm-architektura umožňuje efektivní provoz a rychlé spouštění aplikací, což přináší uživatelům plynulý zážitek z práce s počítačem.

3. Jaké jsou další plány Googlu ohledně optimalizace svých produktů pro procesory Arm?
– Google již uvedl Arm-optimalizovanou verzi Chrome pro Windows a můžeme očekávat, že podobné kroky budou následovat i u dalšího softwaru od této společnosti.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-chrome-compatible-arm-on-windows/