Google Chrome v režimu inkognito nyní vysvětluje, že webové stránky stále sledují vaši aktivitu

Google Chrome je nejvíce používaný webový prohlížeč na světě napříč různými operačními systémy a s neporovnatelným náskokem. Nabízí všechny nezbytné funkce, které byste mohli potřebovat, včetně režimu inkognito pro soukromé procházení….

Google Chrome v režimu inkognito nyní vysvětluje, že webové stránky stále sledují vaši aktivitu

Google Chrome je nejvíce používaný webový prohlížeč na světě napříč různými operačními systémy a s neporovnatelným náskokem. Nabízí všechny nezbytné funkce, které byste mohli potřebovat, včetně režimu inkognito pro soukromé procházení. Nicméně, v roce 2020 byla společnost žalována za údajné porušení federálních zákonů o odposlechu, protože tento režim nebyl tak soukromý, jak bylo inzerováno. Společnost nedávno uzavřela soudní spor za neuvěřitelných 5 miliard dolarů a Chrome konečně aktualizuje svou výstrahu ve funkci Inkognito tak, aby byla jednoznačnější.

Nová aktualizace upozornění ve funkci Inkognito bude jasněji informovat uživatele o tom, že při používání tohoto režimu mohou jejich aktivity stále být sledovány a sledovány společností Google. Někteří uživatelé mohou být překvapeni tímto odhalením, protože předchozí forma upozornění naznačovala, že jejich prohlížení je naprosto soukromé a nezachytává žádné informace.

Soudní spor a vysoká finanční sankce jasně ukazují, že společnost Google přijala neetické praktiky týkající se soukromí uživatelů. Nejenže byla žalována za porušení federálních zákonů o odposlechu, ale také za klamavé a zavádějící reklamní praktiky. Chrome také vykazoval nedostatečnou transparentnost ve vztahu k této problematice, což vedlo k obviněním a soudnímu sporu.

Klíčová slova: Google Chrome, webový prohlížeč, Incognito mode, soukromé prohlížení, soudní spor, aktualizace, výstraha, sledování, soukromí uživatelů, odposlech, transparentnost.

FAQ:

1. Jaký je důvod soudního sporu týkajícího se režimu Inkognito ve webovém prohlížeči Google Chrome?
– Soudní spor vypukl poté, co byla společnost Google žalována za údajné porušení federálních zákonů o odposlechu, protože režim Inkognito ve webovém prohlížeči Chrome nebyl tak soukromý, jak bylo inzerováno.

2. Jaká finanční sankce byla společnosti Google uložena v souvislosti se soudním sporem o režimu Inkognito v prohlížeči Chrome?
– Společnost Google byla nucena zaplatit obrovskou finanční sankci ve výši 5 miliard dolarů v souvislosti se soudním sporem týkajícím se nedostatečného soukromí uživatelů ve funkci Inkognito.

3. Jakým způsobem bude aktualizována výstraha ve funkci Inkognito ve webovém prohlížeči Chrome?
– Nová aktualizace upozornění ve funkci Inkognito bude jasněji informovat uživatele o tom, že jejich aktivity mohou být stále sledovány a zachyceny společností Google, což je nové odhalení v souvislosti s nedávným soudním sporem.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-chrome-122-updated-incognito-mode-warning-following-lawsuit/