Google Drive nové ‚karty při najetí‘ jsou přesně to, co zní

Google Drive je bezplatná služba, která vám umožňuje ukládat své soubory online. Jednou z největších výhod je možnost sdílení a přístupu k nim kdekoli pomocí cloudu. Samozřejmě, pokud potřebujete **více úložného…

Google Drive nové 'karty při najetí' jsou přesně to, co zní

Google Drive je bezplatná služba, která vám umožňuje ukládat své soubory online. Jednou z největších výhod je možnost sdílení a přístupu k nim kdekoli pomocí cloudu. Samozřejmě, pokud potřebujete **více úložného prostoru**, budete muset zaplatit, ale to vám také přinese další vynikající výhody. A to nejlepší je, že Google nedávno přidal novou funkci, která vám usnadní procházení vašich souborů.

Nová funkce, kterou Google představil, se jmenuje **File Preview**. Tato funkce umožňuje uživatelům rychle a snadno prohlížet obsah svých souborů přímo v Google Drive, aniž byste je museli otevírat. Stačí najet na soubor a zobrazí se náhled obsahu, což je obzvláště užitečné pro rychlé prohlížení dokumentů nebo obrázků.

Další vylepšení zahrnuje možnost **označení souborů jako oblíbených**, což vám umožňuje snadněji najít důležité soubory nebo je označit pro pozdější práci.

A konečně, Google Drive také **umí automaticky rozpoznat a kategorizovat typy souborů**. Například fotografie budou zařazeny do kategorie obrázků, dokumenty do kategorie textových souborů atd. Tímto způsobem můžete snadno vyhledat určitý typ souboru nebo rychle vyčistit svou složku.

**FAQ:**

1. Jak lze sdílet soubory v Google Drive?
– Sdílení souborů v Google Drive je velmi jednoduché. Stačí vybrat soubor, kliknout na tlačítko „Sdílet“ a zadat e-mailovou adresu osoby, se kterou chcete soubor sdílet. Můžete také nastavit oprávnění pro každého jednotlivého uživatele.

2. Jak získat více úložného prostoru v Google Drive?
– Pokud potřebujete více úložného prostoru v Google Drive, můžete si zakoupit placený plán, který vám poskytne vyšší kapacitu. Stačí jít do nastavení účtu a vybrat si mezi dostupnými možnostmi.

3. Jsou mé soubory v Google Drive bezpečné?
– Ano, Google Drive používá šifrování dat a další bezpečnostní opatření k ochraně vašich souborů. Můžete si tak být jisti, že vaše data jsou v bezpečí a chráněna před neoprávněným přístupem.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-drive-hovercards/