Vypnout reklamy

Operační systém Google Fuchsia pomalu ožívá. Již má k dispozici vývojářský portál. Google Fuchsia je nový open-source systém.

Pamatuje na nový systém Fuchsia OS, který má v budoucnu nahradit Android? Vypadá to, že se tento systém pomalu dostává k veřejnosti. Jedná se o záhadný open-source systém.

V této chvíli je teprve v prvopočátcích vývoje a dostupnost je prozatím neznámá. Google dnes potichu spustil vývojářský portál pro systém Fuchsia. Neznamená to však, že by se měl systém Android nebo Chrome OS odporoučet. Google mluví o blízké budoucnosti.

Operační systém Fuchsia
Operační systém Fuchsia

Nový operační systém Fuchsia je naprosto nový systém, který není postavený na jádru Linux, tak jako ostatní podobné systém a hlavně Android. Jádro tohoto systému je “Zircon”. Operační systém se velmi lehce přizpůsobuje na jiné telefony, chytré telefony, tablety a PC.

UI na 120 fps

Uživatelské rozhraní používá Flutter s aplikacemi založené na Dart. Systém nabízí vysoký výkon a obrovské grafické možnosti. Flutter dokáže běžen příjemně na 120 fps a zároveň obsahuje nové renderovací jádro založené na Vulkan API se jménem Etcher.

Nicméně prozatím se celý systém dolaďuje a stále vytváří.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.