Google Home aplikace je dnes chytřejší, než kdy dřív.

Před 10 lety vyšla aplikace Google Home a využívalo ji jenom pár zařízení. Nyní průměrná Americká domácnost má připojeno na Google Home 25 zařízení a neustále se rozrůstají o další. V dnešní době je totiž na internet připojeno skoro každé zařízení a většina z nich je tedy chytrých a zároveň velmi pomocných v domácnostech.

Zařízení mají většinou svou aplikaci a kdybyste tak měli mít na každé zařízení svou aplikaci, tak se asi zblázníte. Google proto vytvořil aplikaci Google Home, která sdružuje většinu chytrých produktů a jednoduše přes něho zapnete světlo nebo ovládáte robota na vysávání. Nyní funguje s Google Home více jak 80 000 zařízení.

Plug and Play

Nastavování chytré žárovky někdy připadá, že potřebujete inženýrský titul, abyste to zvládli, ale s Google Home je instalace žárovky velmi jednoduchá typu plug and play. Váš android telefon automaticky detekuje takové zařízení a automaticky ho dokáže nastavit. Nemusíte tak složitě zařízení párovat a vše jde zcela samo. Určitě to znáte, když si koupíte chytrou žárovky, kde po vás výrobce požaduje instalaci jeho softwaru a následně musíte žárovku napárovat.

Rychlý přístup

V aplikaci Google Home můžete velmi jednoduše přemístit do oblíbených záložek, kde pak ovládáte například termostat nebo se díváte na bezpečnostní kamery. Vidíte tak vše, co se týče určitého domku.

Ve spolupráci s Nest kamerou pak máte v Google Home aplikaci jednoduchý přístup do archívu nebo nově i ke zvonku Nest, který je nyní nově k dispozici právě v Americe a Kanadě. Důležité události jsou seřazeny a to díky umělé inteligenci, která odstraňuje zbytečné části, kde se nic neděje.

Automatizace

Výhodou je pomoc a automatizovaný dům, když jste zrovna pryč. Kompatibilita světel zajistí, že se bude večer svítit a vypne se v určitý čas nebo můžete zařídit automatické zamykání, tedy otevřete a zavřete za sebou a dveře se automaticky také zamknou. Nemusíte tak nic řešit a dům se chová zcela automaticky. Domácnost pak můžete ovládat třeba z pláže. Nastavíte, jakou teplotu doma chcete mít, podíváte se na kamery a hlídáte, jestli se doma něco neděje. Google Home bude také v hodinkách, takže si jednoduše nastavíte termostaty v pokojích, zvolíte si, jak moc chcete mít osvětlený pokoj a mnohem více.