Google I/O 2023: První skládací Pixel a Pixel 7a přicházejí

Představení prvního skládacího Pixelu a Pixelu 7a na konferenci Google I/O 2023. Pixel 7a za 499 dolarů.

Na výroční vývojářské konferenci společnosti Google budou společně představeny první skládací telefon a další smartphone střední třídy, jak prozrazují nové úniky. Na konferenci Google I/O 10. května se údajně dočkáme oficiálního představení jak skládacího Pixelu, tak Pixelu 7a.

I když budou možná oznámeny společně, nebudou uvedeny na trh ve stejnou dobu. Pixel 7a bude k dispozici ihned, a to za 499 dolarů, ve čtyřech barevných provedeních s názvy Charcoal, Snow, Sea a Coral – to poslední bude exkluzivní pro Google Store. to je o 50 dolarů více než u Pixelu 6a, který, což je zajímavé, zůstane v prodeji i poté, co se jeho nástupce dostane do ulic. Pravděpodobně to znamená, že by se od 10. května mohl dočkat i mírného poklesu ceny, ale to jsou zatím jen spekulace.

Pixel 7a má údajně přijít s novým 64Mpx hlavním fotoaparátem vedle 13Mpx ultrawide, SoC Tensor G2, obrazovkou s obnovovací frekvencí 90 Hz a podporou bezdrátového nabíjení.

Na druhém konci cenové škály společnosti Google je Pixel Fold, který by měl údajně stát 1 799 dolarů. Předobjednávky budou zahájeny 10. května v obchodě Google Store a 30. května u operátorů. K dispozici však bude až 27. června.

Kdy budou představeny skládací Pixel a Pixel 7a?

Na konferenci Google I/O 10. května.

Jaká bude cena Pixelu 7a?

499 dolarů.

Jaké jsou hlavní vlastnosti Pixelu 7a?

64Mpx hlavní fotoaparát, SoC Tensor G2, obnovovací frekvence 90 Hz, bezdrátové nabíjení.

Kdy bude Pixel Fold k dispozici?

27. června.