Google Android Instant Apps – již nebude potřebná instalace aplikace

Asi největší novinka hned po Android N je Android Instant Apps. Tato aplikace byla představena na Google I/O. Díky této službě nebude potřeba instalovat celé aplikace. Mnozí na toto čekali už několik let. Je to nový, jednoduchý způsob, jak budeme v budoucnu pracovat s aplikacemi. Takže jak to celé
Android Instant Apps

Asi největší novinka hned po Android N je Android Instant Apps. Tato aplikace byla představena na Google I/O. Díky této službě nebude potřeba instalovat celé aplikace. Mnozí na toto čekali už několik let. Je to nový, jednoduchý způsob, jak budeme v budoucnu pracovat s aplikacemi.

Takže jak to celé funguje?

Android-Instant-Apps

Android-Instant-Apps

Android Instant Apps dokáže spustit jakoukoliv android aplikaci při kliknutí na URL adresu nebo přiložením NFC. Při kliknutí na daný odkaz aplikace vyhledá vhodnou aplikaci a stáhne jen tu část, která je potřebná na otevření.

V budoucnu by to mohlo fungovat například s parkovacími místy, kde platíte parkovné. Stačilo by přiložit telefon, aplikace najde vhodnou aplikaci, zaplatíte, přijde SMS nebo notifikace o zaplacení do aplikace a hotovo. Můžete jít. Pokud se aplikace bude líbit, tak ji stáhnete celou.

Je zapotřebí, aby vývojáři přešli na režim modulů. Díky tomu se umožní z Google Play stahovat jen jednotlivá část aplikace (modulu) a ne celá android aplikace, jak je do teď zvykem.

Služba by měla fungovat i na starších systémech Android Jelly Bean a vyšší!