Google je poražen v soudním sporu o monopol na trhu s aplikacemi pro Android

FAQ:

1. Jaké byly výsledky soudního sporu mezi Epic Games a Google?

V soudním sporu mezi Epic Games a Google bylo rozhodnuto, že Google má monopol na trhu s distribucí Android aplikací a…

Google je poražen v soudním sporu o monopol na trhu s aplikacemi pro Android

FAQ:

1. Jaké byly výsledky soudního sporu mezi Epic Games a Google?

V soudním sporu mezi Epic Games a Google bylo rozhodnuto, že Google má monopol na trhu s distribucí Android aplikací a službami pro fakturaci uvnitř aplikací. Tento tříletý právní spor skončil rozhodnutím soudu ve prospěch společnosti Epic Games.

2. S kým se společnost Google ještě musela vypořádat v rámci antimonopolního soudního sporu?

Kromě soudního sporu s Epic Games musela společnost Google čelit také antimonopolnímu soudnímu sporu s koalicí generálních prokurátorů všech 50 států USA.

Článek:

Poslední týden zaznamenal zajímavou událost ve světě technologií. Společnost Epic Games zvítězila nad Googlem v Okresním soudu Severní Kalifornie. Trojletý právní spor byl ukončen a porota rozhodla, že Google drží monopol na trhu s distribucí Android aplikací a službami pro fakturaci uvnitř aplikací. Toto rozhodnutí soudu však nebylo jediným, s nímž se Google musel potýkat. Tento výrobce Androidu čelil také antimonopolnímu soudnímu sporu proti koalici generálních prokurátorů ze všech 50 amerických států.

Google dosáhl dohody se zástupci amerických legálních orgánů již v září a nyní se dostáváme k podrobnostem této dohody. Společnost bude muset upravit své obchodní praktiky v oblasti distribuce aplikací a fakturace uvnitř aplikací.

Tato událost značně ovlivní trh s mobilními aplikacemi a konkurenci mezi různými platforemami. Google bude muset přijmout opatření, která zajistí větší konkurenci a spravedlivé podmínky pro vývojáře aplikací.

Je zřejmé, že tato soudní rozhodnutí budou mít dalekosáhlé dopady nejen na Google, ale také na celý trh s mobilními aplikacemi. Otázkou však zůstává, jak přesně se tato rozhodnutí promítnou do praxe a jak rychle se trh a regulace těchto oblastí změní.

Budeme pečlivě sledovat další vývoj a informovat vás o jakýchkoli novinkách v této záležitosti.

Nadpisy:

1. Epic Games vs. Google: Konečný výsledek soudního sporu
2. Konečná dohoda: Google a antimonopolní soudní spor

Zdroj: https://www.gsmarena.com/google_reaches_700_million_play_store_settlement_in_us_-news-60969.php