Google konečně aktualizuje Material Design 3: pokrokové lišty a posuvníky

Po letech aktualizací zaměřených na základní funkcionality přinesl Android 12 první významné vizuální změny za poslední léta. Představil nám nové principy Material Design od Googlu a dynamické téma, kde se prvky…

Google konečně aktualizuje Material Design 3: pokrokové lišty a posuvníky

Po letech aktualizací zaměřených na základní funkcionality přinesl Android 12 první významné vizuální změny za poslední léta. Představil nám nové principy Material Design od Googlu a dynamické téma, kde se prvky uživatelského rozhraní v aplikacích a samotném systému Android přizpůsobily barvám aktivní tapety. Následující aktualizace vyladily vzhled k dokonalosti a stále vidíme drobné změny a aktualizace vedlejších prvků. Nejnovější úprava ze strany Googlu se točí kolem pruhů průběhu a posuvníků.

Tato aktualizace se zaměřuje na zlepšení vizuálních prvků progress barů a posuvníků v systému Android. Google se snaží zvýraznit tyto prvky a zajistit, aby byly přehledné a snadno identifikovatelné. Nový design progress baru přináší hladší přechody mezi jednotlivými hodnotami a poskytuje uživatelům přesnější a poutavější zobrazení postupu ve stavu provádění určité akce.

Další vylepšení se týká posuvníků, které slouží k nastavení hodnoty nebo rozsahu. Zde Google přidává větší kontrast mezi pozadím a samotným posuvníkem, čímž se zvyšuje čitelnost a usnadňuje interakce s tímto prvkem. Výsledkem je přesnější zobrazení a pohodlnější ovládání pro uživatele.

FAQ:
1. Jaké jsou hlavní změny ve vizuálním designu Androidu 12?
– Android 12 představil nové Material Design principy od Googlu a dynamické téma, které využívá barev aktivní tapety.

2. Jak se mění progress bary ve zmiňované aktualizaci?
– Progress bary nabízejí hladší přechody mezi hodnotami a poskytují uživatelům přesnější zobrazení postupu ve stavu provádění akce.

3. Jaké vylepšení se týká posuvníků v Androidu 12?
– Posuvníky mají větší kontrast mezi pozadím a samotným posuvníkem, což zvyšuje čitelnost a usnadňuje interakce s tímto prvkem.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-md3-adds-new-progress-bars-sliders/