Vypnout reklamy

Google Lens bude dostupné přímo v aplikaci fotoaparátu

Google Lens v Google Pixel 2

Google Lens byl k dispozici pouze v Google Fotkách nebo v některých chytrých telefonech včetně iPhone nebo Google Asistentovi. Nicméně včera Google odhalil, že přichystal Google Lens přímo do aplikace kamery.

Google Lens zavítá tedy do telefónů od výrobců LG, Motorola, Xiaomi, Sony, Nokia, Transsion, TCL, OnePlus, BQ a Asus. Jedná se o velký skok v oblasti rozpoznávání za pomocí umělé inteligence.

Díky této funkci budete moci jednoduše převést text z toho „co vidíte“, to znamená z různých receptů, dárkových karet a jejích kódy, Wi-Fi hesla nebo i vaše jméno do vašeho telefonu.

Nejlepší na tom je to, že třeba sedíte v restauraci a vidíte název jídla nicméně vůbec nevíte, co to je. Právě s touto funkcí v aplikaci kamera stačí namířit na dané jídlo a Google Lens vám zobrazí fotografií.

Google Lens pro vás vyhledá, kde koupit daný outfit

Dále pokud vidíte nějaký outfit, tak Lens vám nabídne obchod kde takový outfit koupit. Funguje to i na domácí dekoraci. Neuvidíte pouze hodnocení, ale také doporučené produkty, které mají stejný styl.

Lens pracují v reálném čase, takže vám funkce dokáže poskytnout informace téměř neustále (tedy musíte být připojeni k internetu) Stačí namířit kamerou na daný objekt a můžete začít vyhledávat.

Tato funkce se dostane na telefony během několika týdnů.