Google Maps odstranil další funkci z webové verze

### Google Maps ruší funkci „Timeline“ na webu: Data se přesouvají do mobilní aplikace

Google Maps, jedna z nejoblíbenějších navigačních aplikací na světě, přichází s významnou změnou, která ovlivní uživatele webové verze….

Google Maps odstranil další funkci z webové verze

### Google Maps ruší funkci „Timeline“ na webu: Data se přesouvají do mobilní aplikace

Google Maps, jedna z nejoblíbenějších navigačních aplikací na světě, přichází s významnou změnou, která ovlivní uživatele webové verze. Funkce „Timeline“, která umožňuje uživatelům zobrazit historii jejich pohybů a navštívených míst, bude z webové verze odstraněna. Místo toho bude tato data možné zobrazit pouze v mobilní aplikaci.

#### Co je funkce „Timeline“?

„Timeline“ (v češtině „Časová osa“) je funkce, která umožňuje uživatelům sledovat a rekapitulovat jejich pohyby a návštěvy míst. Pomocí této funkce mohou uživatelé vidět, kde byli v určitý den, jak dlouho tam strávili čas a jakým způsobem se tam dostali. Je to užitečný nástroj pro zpětnou rekapitulaci cest, což může být užitečné jak pro osobní potřeby, tak pro profesní účely.

#### Proč dochází ke změně?

Google zatím neuvedl konkrétní důvody pro odstranění této funkce z webové verze, ale je pravděpodobné, že jde o snahu zjednodušit a centralizovat uživatelské zážitky. Přesunutí „Timeline“ do mobilní aplikace může také znamenat lepší integraci s dalšími mobilními funkcemi a zajištění vyšší bezpečnosti a soukromí dat uživatelů.

#### Jak to ovlivní uživatele?

Pro mnoho uživatelů je tato změna překvapivá a možná i nepříjemná. Webová verze Google Maps byla pro některé lidi pohodlnější pro detailní analýzu jejich pohybů díky většímu displeji a snadnějšímu přístupu k dalším nástrojům. Nyní budou muset uživatelé přejít na mobilní aplikaci, pokud chtějí nadále využívat funkci „Timeline“.

#### Co dělat dál?

Pokud jste pravidelným uživatelem funkce „Timeline“ na webu, doporučujeme vám stáhnout si nejnovější verzi mobilní aplikace Google Maps. Aplikace je dostupná jak pro Android, tak pro iOS a nabízí stejně robustní zážitek jako webová verze. Navíc přináší některé výhody, jako je například snadnější integrace s ostatními mobilními funkcemi a notifikacemi.

#### Závěr

Přestože tato změna může být pro některé uživatele nepříjemná, je důležité si uvědomit, že Google neustále pracuje na inovacích a vylepšování svých služeb. Přesunutí funkce „Timeline“ do mobilní aplikace může znamenat lepší a bezpečnější zážitek pro všechny uživatele. Doufejme, že tato změna přinese více pozitiv než negativ a že Google Maps zůstanou i nadále nepostradatelným nástrojem pro miliony lidí po celém světě.

Zdroj: https://www.androidcentral.com/apps-software/google-maps-gets-rid-of-another-feature-on-web