Vypnout reklamy

Nová funkce veřejné události bude k dispozici v aplikaci Google Mapy. Na mapách se tedy dozvíte, co se kde koná a v kolik hodin.

27.3.2019

Google Mapy budou mít funkci veřejné události

Google mapy nejsou pouze pro telefony Android, ale existují taktéž pro iPhone nebo PC uživatelé. Aplikace je bohatá na své funkce a dokáže vám pomoci v neznámých místech s orientací. K dispozici jsou třeba fotografie přímo z ulic, takže se velmi rychle zorientujete.

Není žádným překvapením, že většina věcí, které na mapách vidíme, tak přidávají sami uživatelé. Jedná se třeba o firmy, obchody, restaurace a další služby. Na druhé straně pak může uživatel komentovat, hodnotit a dělat fotografie z míst, které navštívil. Google poslední dobou představuje funkce z aplikace Waze, která mu samozřejmě taktéž patří a jedná se třeba o nahlášení nehod nebo policií.

Google Mapy
Google Mapy

Vytvořte si svou veřejnou událost

K dispozici však máte možnost si vytvořit veřejnou událost. V této chvíli však není tato funkce dostupná komukoliv, ale jedná se o události, které využijí zájmena firmy ke své propagaci. Ve chvíli, kdy událost označíte, tak všichni lidé ji uvidí, takže buďte velmi opatrní. Je možnost však tuto událost smazat.

Jedná se o skvělou funkci pro reklamní agentury nebo pro ty, kteří chtějí mít událost a pořádně ji zpropagovat. Jedná se třeba o sportovní události nebo i nějaké závody.

Možnosti falešných recenzí

Nicméně Google si je vědom, že tuto funkci budou využívat lidé, kteří vytvoří falešnou událost. Z tohoto důvodu je tady zpětná vazba a v případě, kdy se akce konat nebude a bude tím pádem podvod, tak uživatele Google zablokuje nebo mu omezí práva takové akce vytvářet.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.