Vypnout reklamy

Google nastolí pravidla mezi výřezy v telefonech

V pondělí Google zveřejnil takové pravidla pro výrobce mobilních telefony s Android systémem. Jelikož Google má nějaký návrh svého systému, tak by ho měli i výrobci telefonu respektovat. Jako první by neměli tyto výřezy negativně ovlivňovat jakoukoliv aplikaci. V portrétové orientaci musí být lišta statusu alespoň dosahovat výšky výřezu a ve chvíli, kdy bude telefon otočen na […]

Google web

V pondělí Google zveřejnil takové pravidla pro výrobce mobilních telefony s Android systémem. Jelikož Google má nějaký návrh svého systému, tak by ho měli i výrobci telefonu respektovat.

Jako první by neměli tyto výřezy negativně ovlivňovat jakoukoliv aplikaci. V portrétové orientaci musí být lišta statusu alespoň dosahovat výšky výřezu a ve chvíli, kdy bude telefon otočen na výšku, tak musí být část výřezu vyplněna.

Co je ale nejvíce důležité, tak to je striktní limit dvou výřezu na mobilní telefon a to ještě na kratší straně telefonu. Prakticky to znamená jeden nahoře a druhý dole a žádný výřez po dlouhých stranách. Nicméně kdo by to dělal.

Google taktéž řekl, že zařízení běží na Android 8.1 a novějším dává uživatelům volbu roztáhnout aplikaci k výřezu.

Zdroj