Google nově nabídne čekací časy v restauracích

Pokud nemáte rádi, když přijedete do restaurace a jste plně natěšení na dobré jídlo, ale zjistíte, že je zde spousta lidí a budete muset čekat. Google má pro vás novinku, tentokrát Google ukáže, jak dlouho budete čekat, než na vás přijde řada. Stačí si v Google vyhledávači podívat dolů na čas popularity. V této chvíli […]

Google

Pokud nemáte rádi, když přijedete do restaurace a jste plně natěšení na dobré jídlo, ale zjistíte, že je zde spousta lidí a budete muset čekat. Google má pro vás novinku, tentokrát Google ukáže, jak dlouho budete čekat, než na vás přijde řada.

Stačí si v Google vyhledávači podívat dolů na čas popularity. V této chvíli v ČR funguje funkce, která vám zobrazí, kolik lidí se právě pohybuje v obchodech. Data jsou na základech přihlášení ke svému telefonu (účtu), kde je ve výchozím nastavení dán souhlas k těmto datům které poskytujete společnosti Google právě pro vylepšení těchto funkcí a pomoc tak druhým uživatelům v rozhodování, jestli jít nebo nejít do obchodu.

Restaurace a Googleq

Restaurace a Google

Tak jak u restaurací, tak i v obchodech vidíte průměrný čas v daném období. Ve chvíli jak kliknete na jeden sloupec v grafu, tak se vám (u restaurací) zobrazí čas, který je potřeba počkat. Díky tomu si tak můžete svou večeři naplánovat na lepší dobu.

Data z dotazníků

Data přicházejí od anonymních uživatelů, kteří vyplní dotazník spokojenosti. Určitě vám chodí notifikace v případě, když jste v restauraci, eshopu a máte zapnuté GPS. Po nějaké době vám přijde notifikace, jestli je eshop, restaurace, drahá nebo jestli se dá platit kartou a jak rychle jste byli obslouženi.