Google odhalí chat robota na I/O právě dnes

Roboti, roboti a ještě jednou roboti! V Silicon Valley se naprosto zbláznili z robotů. Zájmena chat roboty si oblíbili. Snaží se tak napodobit člověka a zkoušet rozhovory s reálnými lidmi. Google už sám řekl, že pracuje na vývojářských nástrojích pro vývojáře, aby si mohli vytvořit své vlastní chatovací roboty přímo do platformy jako je třeba […]

Umělá inteligenci je tady

Roboti, roboti a ještě jednou roboti! V Silicon Valley se naprosto zbláznili z robotů. Zájmena chat roboty si oblíbili. Snaží se tak napodobit člověka a zkoušet rozhovory s reálnými lidmi.

Google už sám řekl, že pracuje na vývojářských nástrojích pro vývojáře, aby si mohli vytvořit své vlastní chatovací roboty přímo do platformy jako je třeba Facebook messenger nebo Google Hangouts. Měly by tak nahradit chat, který se třeba objevuje přímo u eshopu, abyste se zeptali, pokud si s nákupem nevíte rady.

Pokud mají být tito roboti dalším milníkem, tak Google se chce stát dominantním hráčem na trhu.

Skvělé? Prozatím nikoliv

Asi si říkáte, co je na tom tak skvělého? No prozatím nejsou dostatečně chytří. Můžete s nimi „komunikovat“ a takový robot vám třeba prodá lístek na koncert nebo udělá rezervaci v hotelu.

Spousta těchto robotů porozumí požadavku v případě, že jim to řeknete opravdu opatrně. Často se stane, že vám neporozumí, pokud budete komunikovat jako s normálními lidmi.

Google dá přístup vývojářům k nástrojům

Zdroj říká, že Google dá vývojářům přístup do nástrojů umělé inteligence včetně rozpoznávání hlasu a omezený přístup do Google Now.