Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Google odstraní aplikace, které požadují povolení pro SMS a log volání
15.1.2019

Google odstraní aplikace, které požadují povolení pro SMS a log volání

Google již minulý rok řekl, že změní podmínky své služby pro aplikace, které jsou umístěny v Google Obchodě. Společnost bere přístup k osobním a citlivým osobním datům velice vážně a již nebude podporovat takové aplikace, které vyžadují přístup k SMS a logu volání.

Právě dnes firma oznámila, že začíná odstraňovat všechny aplikace, které vyžadují přístup k SMS nebo log volání. Tyto aplikace budou z Google obchodu odstraněny během pár týdnů. Vývojáři, kteří nevyplní formulář, který deklaruje veškeré informace o požadovaných přístupu, tak budou okamžitě smazány.

Google odstraní aplikaci s povolením SMS a Call logu

Google odstraní aplikaci s povolením SMS a Call logu

Vývojář má na výběr ze dvou možností. Odešle novou APK bez toho, aniž by měla tyto požadavky nebo odešle novou verzi s těmto přístupem, ale bude muset vyplnit zvláštní formulář o prohlášení.

Do 9. března budou muset vývojáři odstranit veškeré požadavky na SMS nebo log volání, či vyplnit prohlášení. Pak záleží na Google jestli vše schválí.

Google tímto způsobem chce eliminovat aplikace, které mají přístup k citlivým údajům a přesto nemusí.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.