Vypnout reklamy

Google odstranil z obchodu 7 špehujících aplikací

Vydáno dne: 30.7.2019

Google odstranil 7 špehovacích aplikací za kterými stojí vývojáři z Ruska. Lidé tak sledovali své děti, přítelkyně, zaměstnance. Google sdělil, že takové aplikace nebudou v obchodě tolerovány.

Bezpečnostní firma Avast informovala Google ohledně špionážních aplikací v Google obchodě. Většina těchto aplikací byla navržena Ruskými vývojáři, kteří cílí na své cíle. Všechny aplikace byly již staženy, ale mezitím si je asi 130 000x lidé nainstalovali. Dvě aplikace byla klasická špionážní aplikace, ale pak je tady sledování SMS (která byla nainstalována asi 50 000x).

Aplikace sloužily právě pro sledování svých dětí, zaměstnanců nebo dokonce přítelkyň. Aplikace dokázala najít umístění, sbírat kontakty, SMS, historií volání. Nicméně, aby tohle všechno bylo možné, tak bylo potřeba mít přístup do telefonu toho druhého, aby byla aplikace nainstalovaná.

Problémem je, že pokud napadeni vypisovaly maily a hesly, tak jsou bohužel už někde v Rusku. Aplikace navíc vůbec na sebe neupozorňovala, takže nikdo nemohl vědět, že danou aplikaci v telefonu má. Podle šéfa Google by v obchodě Google neměla být žádná taková aplikace.

Aplikace které byly odstraněné jsou:

  • Track Employess Check Work Phone Online Spy Free
  • Spy Kids Tracker
  • Phone Cell Tracker
  • Mobile Tracking
  • Spy Tracker
  • SMS Tracker
  • Employee Work Spy
Další zajímavé příspěvky
Hra na mobil Space Marshals 3
Space Marshals 3

Parádní android hra, ve které budete muset bojovat na divokém západě a pokusit se zneškodnit nepřátele. Dejte se do boje.

Hra na mobil Pac-Man Geo

Výborná android hra na mobil, ve které budete dělat vše proto, abyste zneškodnili tyto duchy. Jedná se o hru v Přečíst si více

Hra na mobil Truck’em All
Truck'em All

Zahrajte se za řidiče náklaďáků, se kterým budete muset dovézt zboží z jedné strany na druhou a ukažte tak své Přečíst si více

Hra na mobil Tiles Hop: EDM Rush!
Hra Tiles Hop: EDM Rush!

Jedná se o zábavnou hru, ve které budete poskakovat s míčkem po plošinách a v pozadí vám hraje hudba. Písničku Přečíst si více