Google One nabídne VPN

Google One v rámci předplatného nabídne VPN. Prozatím však není funkce dostupná v České republice.

Google One předplatné, které máte v případě, když chcete zvýšit úložiště na Google Drive, tak právě Google One v rámci předplatného jak zvýší velikost disku, tak zároveň umísťují do předplatného také využívání Google VPN.

Problémem prozatím je to, že v České republice toto nebude. Jaký je důvod to nevíme, ale asi je to tím, že zde není dostatečný uzel pro připojení se k serverům Google přes VPN. Nicméně doufáme, že brzy najdou způsob, jak to zavést i v České republice.

Dobrou zprávou je, že VPN je k dispozici jak na Androidu, tak i na iOS, Windows a MAC zařízeních. Pokud někdo žije v US, tak tam mají dokonce i ochranu proto krádeži identity, jediné co je potřeba, tak zadat své sociální číslo, které pak bude Google hlídat, jestli se nikde nevyskytuje. Krádež identity je v dnešní době celkem častým problémem.

Služba tak dokáže okamžitě informovat o tom, že se vaše identita někde objevila. Kdyby si na vás někdo chtěl vzít půjčky, tak ať má úřad možnost toto odkrýt a zničit. Jde o tzv. dark web, kde se právě tyto identity prodávají a podobně i kradené karty a jiné věci.