Vypnout reklamy

Google představil nový android ve verzi 7.1.2 beta pro všechny testery kompatibilních zařízení. Jedná se pouze o pořadovou aktualizaci.  Prozatím je tato beta verze zpřístupněna pro telefony Google Pixel, Pixel XL, Nexus 5X, Nexus Player a Pixel C. Pokud máte zájem o testování nové verze systému, tak se jednoduše přihlašte do android.com/beta a vyberte si, […]

Google představil nový android ve verzi 7.1.2 beta pro všechny testery kompatibilních zařízení. Jedná se pouze o pořadovou aktualizaci.  Prozatím je tato beta verze zpřístupněna pro telefony Google Pixel, Pixel XL, Nexus 5X, Nexus Player a Pixel C.

Pokud máte zájem o testování nové verze systému, tak se jednoduše přihlašte do android.com/beta a vyberte si, na jaké zařízení beta verzi chcete. Následně ihned nebo za chvíli poté obdržíte OTA notifikaci k možnému stažení a nainstalování beta verze.

Android ve verzi 7.1.2 se očekává pro veřejnou za několik měsíců a bude dostupná pro více telefonu, než na ty od Google. To znamená, že se dočká i samotný Samsung Galaxy S7 a jiné vlajkové telefony minulého i nynějšího roku.

Historie Android 7.0

Systém Android 7.0 Nugát byl představen jako náhled pro vývojáře 9. března 2016. Za chvíli to bude tedy rok, co byl systém poprvé představen. K oficiálnímu oznámení, že se jedná o android o verzi 7.0 došlo až 2.7. 2016.

Nový systém se na plno představil 22. srpna 2016 a nová verze 7.1 ještě v roce 2016 v říjnu.

Funkce, kterými Android 7 disponuje

Android nugát představuje možnost práce s více okny najednou nebo multitaskingu, která se k tomu náramně hodí. Skrytá možnost, kdy máte spuštěno v pozadí více aplikací s možností určit, která dostane více výkonu.

Úpravy se dočkalo i notifikační centrum. Operační systém představuje také nové API Vulkán, které dovoluje vývojářům vytvářet mnohem realistické mobilní hry. Nechybí ani plná podpora virtuální reality.

První telefon, který obdržel Android 7 jsou Pixel a Pixel XL, které patří společnosti Google.

Buroň Tomáš
Tágy: