Google oznámil novou Wallet aplikaci s podporou digitální ID

Google oznámil svou novou Wallet aplikaci, kdy budete moci používat svou peněženku digitálně a to i s podporou digitální občanky, pokud daný stát tuto možnost podporuje.

Co umí Google velmi dobře, tak je to vytváření nových aplikací a následné změny, kdy starší aplikaci pohřbí a vydá zase novou. S tímto přichází právě i nová Google Wallet nebo-li Google peněženka. Aplikace bude dostupná ve 40 zemích světa a patří mezi ně i Česká republika.

Digitální občanka (podle podpory státu), platby alias Google Pay

Jak můžete očekávat, tak lze v této peněžence ukládat jednotlivé bankovní karty a platit s nimi (chová se tedy stejně jako Google Pay) a nechybí ani věrnostní karty (opět Google Pay). Jenže to není všechno, protože v této peněžence máte možnost uchovávat i certifikáty očkování a dále má dojít k podpoře digitální ID občana, tedy očekáváme, že někdy v budoucnu i v České republice nebude jen bankovní ID nebo občanka jako taková, ale budeme ji mít digitálně v této digitální peněžence. Podpora však záleží od státu ke státu.

Co dalšího do Google Wallet uložíte?

V této Google peněžence budeme moci ukládat i digitální dokumenty, hotelové klíče, klíče ke svým autům v digitální podobě nebo dokonce digitální boarding pass do letadla či lístek na koncerty. Aplikace vás poté upozorní, pokud dojde třeba ke změně nebo zpoždění letadla či koncertu. Nemusíte tak na takové věci myslet a můžete se spolehnout na Google Wallet.

Podle všeho to vypadá, že v České republice dojde k nahrazení Google Pay na Google Wallet.