Vypnout reklamy

Google Pixel 2 – dohady, design, specifikace – část 1

Navzdory problémům s dostupností mobilního telefonu Google Pixel a Pixel XL se jedná o špičkové mobilní telefony, které se začaly prodávat minulý rok. Chválu sklidili za fotoaparát. Samozřejmě je jasné, že díky dobrým prodejům se Google rozhodl vyrobit druhou verzi tohoto mobilního telefonu. Stále však nevíme, jestli se Google rozhodne pro dvě verze nebo rovnou […]

Google Pixel 2

Navzdory problémům s dostupností mobilního telefonu Google Pixel a Pixel XL se jedná o špičkové mobilní telefony, které se začaly prodávat minulý rok. Chválu sklidili za fotoaparát.

Samozřejmě je jasné, že díky dobrým prodejům se Google rozhodl vyrobit druhou verzi tohoto mobilního telefonu. Stále však nevíme, jestli se Google rozhodne pro dvě verze nebo rovnou tři verze mobilních telefonu Google Pixel. Jedno je však jisté. Za pár měsíců je tady.

Název a výrobce

Slyšeli jsme, Že Google pracuje na několika zařízeních, které se jmenují „Walleye“ a „Muskie“ a třetí telefon se má nazývat „Taimen“. Avšak všechno naznačuje k tomu, že se dočkáme jen dvou variant mobilních telefonu Google Pixel. Ty mají přijít na podzim roku 2017. Podle všeho byl zlikvidován typ Muskie na úkor Taimena.

Pixel a Pixel XL byl vytvořen ve spolupráci Google a HTC. Hovoří se, že tentokrát se jedná o LG společnost, která bude vyrábět nové telefony Google Pixel. LG a Google mají dlouhou historií právě s telefony Nexus.

Stojí za zmínku to, že Google má plnou kontrolu nad designem svých telefonu. Pixel a Pixel XL nejsou postaveny na před-připraveném designu, takže se určitě nedočkáme jenom přetvořeného LG G6.

Design

Google Pixel 2

Google Pixel 2

Prozatím máme docela nejasnou představu o tom, jak by mohl Pixel 2 vypadat a ani větší „Taimen“. Je docela možné, že se Google bude snažit o to, aby byl design v poměru velikosti telefonu co největší. Třeba dojde na Samsung „infinity displej“.

„Taimen“ by podle všeho měl disponovat docela hubeným designem, takže telefon by měl být tenký a následovat tak současné trendy v průmyslu.

Displej

Menší verze telefonu Google Pixel by měla přijít s 5 palcovým displejem a větší varianta s 5.5 palcovým displejem nebo ještě větším 5.6 a 5.7. Pokud bude tomu tak, že „taimen“ bude mít opravdu úzké kraje telefonu, tak si dovolíme tvrdit, že bude mít až 6 palcový displej. Stejně jako Pixel a Pixel XL, tak i další telefony této řady se mohou chlubit OLED displeji. Nicméně dodavatel těchto panelů může být někdo jiný, než minulý rok. Minulý rok to byl Samsung Display, ale teď se krouží okolo LG Display.

Google si už připravil okolo 880$ miliónu na investici v LG Display, takže to vypadá, že již vytvořili dohodu. Teď záleží, jestli to bude LG stačit.

Avšak Google nemá problém o smlouvě jednat. Pokud jde o rozlišení, tak nové telefony mají mít QHD displej s rozlišením 5.6 palcový telefon (1312 x 2560 pixelů). Což vypadá na poměr stran 17.5:9. To by vypadalo, že displej telefonu je vyšší, než regulérní 16:9 zařízení.

Pokračování zítra…