Google Pixel 3 bude mít bezdrátové nabíjení

Google web

Minulý rok u Google Pixel 2 to bylo docela zklamání, protože všichni bezdrátové nabíjení čekali, ale nedočkali se ho. Nicméně v novém systému Android P Beta 2 se objevil takový kód, který vlastně naznačuje, že Pixel 3 toto bezdrátové nabíjení mít bude.

Kód objevili vývojáři z XDA, který je hluboko skryt v útrobách nového systému. Od Android 4.2 Jelly Bean je k dispozici kód pro bezdrátové nabíjení, ale nicméně je nikdo v té době nevyužíval. V této chvíli u Android P jste vidět přetvořený systém, kde je bezdrátové nabíjení přímo v kategorií pod menu „Connected Devices“.

Dokovací stanice od Google?

Právě kód, který se většinou objevuje v systému Android je navržen tak, aby vlastně fungoval s Google aplikacemi. Vypadá to také na to, že Google bude mít svou vlastní dokovací nabíjecí stanici, která půjde do prodeje zároveň s Google Pixel 3. 

V této chvíli totiž není žádná aplikace, která by se dala stáhnout a není ani k testování. „Dreamliner“ tak může být něco jako bezdrátová nabíječka.

V tomto momentě jsou to pouze spekulace. Avšak všemu naznačuje i to, že telefon přechází na vzhled, kde je sklo vpředu i vzadu, což se většinou právě u bezdrátových nabíjení používá.