Vypnout reklamy

Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro funguje na vlastních procesorech Tensor

Google nyní poskytl předběžný pohled na nadcházející Pixel 6 a Pixel 6 Pro mobilní telefony. Nejdůležitější novinkou je však to, že telefony budou fungovat s vlastními procesory, novým kamerovým systémem a budou mít i nový design.

Obě verze mobilních telefonu Google budou mít nové procesory Tensor. Jde o vlastně navržený čip, který bude vyroben třetí stranou, ale návrh je přímo od Google. Jde tedy o stejný koncept, jaký má Apple s A sérií čipů pro telefony iPhone.

Tensor procesory prozatím nemají pro Pixel 6 sérií udány žádné blízké specifikace a také nevíme, kdo bude pro Google tyto procesory vyrábět, ale je možné, že to udělá firma Samsung.

Google tímto chce docílit rychlého telefonu Pixel 6, chytrého a zároveň bezpečného. Právě velkou chloubou tohoto čipu bude umělá inteligence a schopnost strojového učení. Společnost Google na umělé inteligence ve svých službách velmi pracuje a neustále zlepšuje a proto i investuje do vlastního čipu, kde tyto funkce chce poskytnout.

Chytré funkce u fotoaparátu

Právě chytré funkce budou sloužit pro nový kamerový systém u těchto dvou telefonu a oba telefony budou mít širokoúhlou a ultraširokoúhlou kameru. Pixel 6 Pro dokonce bude mít 4x teleskopický fotoaparát. Ovšem k dispozici nejsou žádné další informace.

Různé zprávy říkají, že Pixel 6 bude mít lepší kvalitu videí, než iPhone 12 Pro Max. Oba telefony mají nový displej, kdy Pixel 6 nabídne 90Hz obnovovací frekvenci a Pixel 6 Pro nabídne 120Hz obnovovací frekvenci. Oba telefony mají mít díru v displeji v horní části pro selfie kameru.

K dispozici již budou s Android 12

Prozatím však nevíme, kdy se telefony představí, ale k dispozici by měly být v říjnu tohoto roku, tak jako každý rok v měsíci říjen. Nevíme ani, kolik budou tyto telefony stát.